24 սփյուռքահայ մասնագետներ սկսում են աշխատանքը ՀՀ կառավարությունում
Առաջին փուլով 24 սփյուռքահայ բարձրակարգ մասնագետներ սկսում են աշխատանքը ՀՀ կառավարությունում: Այս մասին հայտնում են Սփյուռքի Գլխավոր Հանձնակատարի Գրասենյակ ից:
«Նրանք այսօրվանից մեկնարկում են: Առաջին փուլով 24 սփյուռքահայ բարձրակարգ մասնագետներ սկսում են աշխատանքը ՀՀ կառավարությունում: Կանադայից, Դանիայից, Ռուսաստանից, Լիբանանից, Ֆրանսիայից, Նորվեգիայից մինչև Իսրայել, Նիդերլանդներ ու Չինաստան. նրանց անգամ համաճարակը չի խանգարել հասնել Հայաստան:
Ծրագրի մասնակիցներին ողջունեց ու բարի գալուստ մաղթեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը: Հանձնակատարը հույս հայտնեց, որ նրանք հայրենիքում կունենան անփոխարինելի աշխատանքային փորձառություն:
Այնուհետ մասնակիցներին  «Դեպի Հայք» հիմնադրամի տնօրեն Սևան Գապագեանը և «RepatArmenia» հիմնադրամի համահիմնադիր Վարդան Մարաշլյանը ներկայացրին հայաստանյան պետական մարմիններում աշխատելաոճի առանձնահատկությունները և միջավայրին արագ ինտեգրման համար գործնական խորհուրդներ տվեցին:
COVID-19-ով և օդային սահմանափակ հաղորդակցությամբ պայմանավորված՝ ծրագրի  մյուս մասնակիցները Հայաստան կժամանեն մի փոքր ավելի ուշ»:

24 Armenian Experts From Diaspora Begin Working In The Armenian Government
24 Armenian experts from Diaspora will begin working in the Armenian Government in the framework of the project "iGorts". The Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs of Armenia yesterday posted the following on its Facebook page:
"iGorts - Starting today 24 Diasporan Armenian experts will begin working in the Armenian Government. These specialists hail from Canada, Denmark, Russia, Lebanon, France, Norway, Israel, the Netherlands, and China. Even in the current conditions with the pandemic, circumstances did not prevent these experts from reaching Armenia.
The High Commissioner Zareh Sinanyan greeted and welcomed the participants of the program expressing hope that they will have an unparalleled work experience in the homeland.
Then, the director of the "Depi Hayk" foundation Sevan Kabakian and the co-founder of the "Repat Armenia" foundation Vartan Marashlyan presented to program participants the peculiarities of the work style in the state bodies of Armenia and gave practical advice for rapid integration into the environment.
Due to COVID-19 and limited air travel, the remaining program participants will arrive in Armenia at a later date."