24 սփյուռքահայ մասնագետներ սկսում են աշխատանքը ՀՀ կառավարությունում
Առաջին փուլով 24 սփյուռքահայ բարձրակարգ մասնագետներ սկսում են աշխատանքը ՀՀ կառավարությունում: Այս մասին հայտնում են Սփյուռքի Գլխավոր Հանձնակատարի Գրասենյակ ից:
«Նրանք այսօրվանից մեկնարկում են: Առաջին փուլով 24 սփյուռքահայ բարձրակարգ մասնագետներ սկսում են աշխատանքը ՀՀ կառավարությունում: Կանադայից, Դանիայից, Ռուսաստանից, Լիբանանից, Ֆրանսիայից, Նորվեգիայից մինչև Իսրայել, Նիդերլանդներ ու Չինաստան. նրանց անգամ համաճարակը չի խանգարել հասնել Հայաստան:
Ծրագրի մասնակիցներին ողջունեց ու բարի գալուստ մաղթեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը: Հանձնակատարը հույս հայտնեց, որ նրանք հայրենիքում կունենան անփոխարինելի աշխատանքային փորձառություն:
Այնուհետ մասնակիցներին  «Դեպի Հայք» հիմնադրամի տնօրեն Սևան Գապագեանը և «RepatArmenia» հիմնադրամի համահիմնադիր Վարդան Մարաշլյանը ներկայացրին հայաստանյան պետական մարմիններում աշխատելաոճի առանձնահատկությունները և միջավայրին արագ ինտեգրման համար գործնական խորհուրդներ տվեցին:
COVID-19-ով և օդային սահմանափակ հաղորդակցությամբ պայմանավորված՝ ծրագրի  մյուս մասնակիցները Հայաստան կժամանեն մի փոքր ավելի ուշ»:

24 высококвалифицированных специалиста из диаспоры начинают работу в правительстве Армении
Офис главного уполномоченного по делам диаспоры аппарата премьер-министра Армении запустил программу "иГорц", в рамках которой 24 высококвалифицированных специалиста из диаспоры начинают работу в правительстве Армении. Об этом сообщает Офис главного уполномоченного по делам диаспоры.
"На первом этапе 24 высококвалифицированных специалиста из диаспоры начинают работу в правительстве Армении: от Канады, Дании, России, Ливана, Франции, Норвегии до Израиля, Нидерландов и Китая. Даже эпидемия не помешала им добраться до Армении", - говорится в сообщении.
Главный уполномоченный Заре Синанян поприветствовал участников программы. Он выразил надежду, что у них будет незаменимый опыт работы на Родине.
Затем директор фонда "К Айку" Севан Гапагян и соучредитель фонда RepatArmenia Вардан Марашлян представили особенности стиля работы в государственных органах Армении и дали практические советы по быстрой интеграции в окружающую среду.
В связи с ограниченным воздушным сообщением COVID-19 остальные участники программы прибудут в Армению чуть позже.
Благодаря программе "иГорц" десятки молодых людей со степенью магистра, проживающих в диаспоре, получат возможность поработать год в министерствах и ведомствах Республики Армения.