Արցախի նախագահն ընդունել է «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կարեկին Օդաբաշյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 4-ին ընդունել է «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Կարեկին Օդաբաշյանին:
Երկրի ղեկավարը հետաքրքրվել է ընկերության կողմից նոր ներդրումների ընթացքով՝ նշելով, որ կապի և տեխնոլոգիաների զարգացման գործում դրանք էական նշանակություն ունեն: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ հատկապես շարժական համացանցի արագության բարձրացումը, ինչպես նաև սակագների վերանայումը, մեծապես փոխելու են ոչ միայն հանրային տրամադրությունները, այլև իրենց դրական ազդեցությունն են թողնելու Արցախի ներդրումային դաշտի գրավչության վրա:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Կարեկին Օդաբաշյանը նշել է, որ, չնայած համավարակի պատճառով ներկրված նոր սարքավորումների տեղադրումը դանդաղել էր, բայց այս օրերին ընկերությունը ողջ ծավալով շարունակում է աշխատանքները: Գլխավոր տնօրենը տեղեկացրել է, որ բարձր արագությամբ 3G կապն արդեն իսկ հասանելի է մայրաքաղաքում և Շուշիում, առաջիկա օրերին էլ հասանելի կդառնա մնացած խոշոր բնակավայրերում: Իսկ մինչև տարեվերջ նոր 3G ծածկույթի տակ կլինեն ներհանրապետական գլխավոր ճանապարհները, Հայաստանին կապող միջպետական մայրուղիները:
Մինչև 2022թ.-ը էականորեն նվազելու են մատուցվող ծառայությունների սակագները. արդեն հունվարի 1-ից կլինի առաջին շոշափելի վերանայումը: Ըստ ընկերության գլխավոր տնօրենի, նոր տարուց գործելու են նաև նոր փաթեթներ, որոնք ավելի մատչելի պայմաններ են առաջարկելու բաժանորդներին:

Президент Арцаха принял генерального директора компании "Карабах Телеком"
4 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял генерального директора компании "Карабах Телеком" Карекина Одабашяна.
Глава государства поинтересовался новыми инвестиционными процессами компании, отметив, что в деле развития связи и технологий они имеют существенное значение. По словам Президента, повышение скорости мобильного интернета и пересмотр тарифов не только значительно изменят общественные настроения, но и окажут положительное влияние на привлекательность инвестиционного поля Арцаха.
Выразив признательность за теплый прием, Карекин Одабашян отметил, что, несмотря на то, что из-за пандемии установка привезенного нового оборудования замедлилась, однако компания в эти дни продолжает работать в полном объеме.Генеральный директор сообщил, что 3G связь с высокой скоростью уже доступна в столице и г.Шуши, в ближайшие дни она будет доступна и во всех крупных населенных пунктах республики. А до конца года под покрытием нового 3G будут главные внутриреспубликанские дороги и автомагистрали, связывающие Арцах с Арменией.
До 2022 года существенно снизятся тарифы предоставляемых услуг: с 1 января будет первый этап ощутимого пересмотра. По словам генельного директора, с нового года будут действовать также новые пакеты, которые предоставят пользователям доступные условия.