Սերժ Սարգսյանը հանդիպել է վերջերս Հանրապետական կուսակցությանը անդամագրված երիտասարդներին
Սեպտեմբերի 9-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությանը վերջերս անդամագրված երիտասարդների հերթական հանդիպումը կուսակցության ղեկավար Սերժ Սարգսյանի հետ: Այս անգամ հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության Երևանի Խորհրդի (ՀՀկ Եկ Երևանի խորհուրդ) նոր անդամները և խորհրդի հիմնական կազմը: Երիտասարդները ՀՀ 3-րդ Նախագահի հետ հարց ու պատասխանի, ինչպես նաև ոչ ֆորմալ շփման ընթացքում տվեցին ներքաղաքական և միջազգային օրակարգին վերաբերվող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև ներկայացրցեին հետագա աշխատանքների կազմակերպման իրենց տեսլականը։
«Շարունակվում է երիտասարդների ակտիվ հոսքը Հանրապետական կուսակցություն: Բազմաթիվ երիտասարդներ՝ կիսելով մեր քաղաքական հայացքներն ու համոզմունքները, համալրում են մեր շարքերը: Վառ օրինակ է 50 երիտասարդների անդամակցությունը ՀՀԿ ԵԿ Երևանի խորհրդին, ինչը վկայում է, որ երիտասարդները իրենց վստահությունը տալիս են մեր երկրում գործող ամենասկզբունքային քաղաքական ուժին: ՀՀԿ-ն պահպանում է իր կայուն և վստահություն ներշնչող գործելաոճը, ինչը, համատարած անորոշության մեջ մեր առավելություններից է» ,- ասել է ՀՀԿ ԵԿ Երևանի խորհրդի ղեկավար Նարեկ Թադևոսյանը:
Կուսակցությանը միացած երիտասարդներից մեկը Ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակից Կարապետ Կարապետյանն է՝ ով որպես կուսակցությանը միանալու շարժառիթներից մեկը նշեց, որ իրեն զայրացնում է քաղաքական օգուտի համար Ապրիլյան քառօրյա պատերազմում հայկական կողմի տարած հաղթանակը կասկածի տակ դնելը։ Կարապետը պատրաստ է ուժերի ներածի չափով պաշտպանել մեր հայրենիքը՝ այս անգամ քաղաքական դաշտում։
«Ինչպես և խոստացել էինք՝ նմանօրինակ հանդիպումները պարբերական բնույթ են կրելու։ Սա երիտասարդության հետ տարվող ամենօրյա աշխատանքի արդյունք է» ,- նշել է ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպության ղեկավար Հայկ Մամիջանյան:

Serzh Sargsyan Met with Young People who Recently Joined Republican Party of Armenia
On September 9, President of the Republican Party of Armenia Serzh Sargsyan had a meeting with young Armenians who recently joined the Republican Party of Armenia, News.am reports, referring to the Youth Organization of the Republican Party of Armenia.
Among the attendees of this meeting were the new members of the Yerevan Council of the Youth Organization of the Republican Party of Armenia and the Council’s main members. The members asked the President questions related to domestic politics and the international agenda and shared their visions for organizing the future activities.
“More and more young people are joining the Republican Party of Armenia. Several young people share our political views and convictions. A brilliant example of this is the membership of 50 young people to the Yerevan Council of the Youth Organization of the Republican Party of Armenia, and this means the youth trust the most fundamental political party in the country,” leader of the Yerevan Council Narek Tadevosyan said.
One of the young people having joined the political party is veteran of the Four-Day Artsakh War of April 2016 Karapet Karapetyan, who stated that what frustrates him is the fact that the victory scored by the Armenian side in the Four-Day Artsakh War is being questioned for political benefits and added that he is ready to do his best to defend his homeland and this time in the political field.