CNN Travel-ն անդրադարձել է Հայաստան ԱՄՆ զբոսաշրջիկների այցելության սահմանափակումներին
CNN Travel-ն ԱՄՆ քաղաքացիների համար բաց երկրների թեմայի ներքո հիշեցրել է օտարերկրյա զբոսաշրջիկների համար Հայաստան մուտքի կանոնները, հաղորդում է «Արմենպրես»-ը:
Լրատվամիջոցը ներկայացրել է երկրները, որոնք ԱՄՆ քաղաքացիների համար լիովին բաց են, երկրները, որոնք բաց են, սակայն որոշակի սահմանափակումներով և երկրները, որտեղ չեն կարող մեկնել կորոնավիրուսի ճգնաժամի պատճառով:
Հայաստանն այն երկրներից է, որտեղ ԱՄՆ քաղաքացիները կարող են մեկնել, սակայն որոշակի սահմանափակումներով: Հեռուստաընկերությունը հիշեցրել է Հայաստան մուտքի կանոնները: «Հայաստան ժամանելուն պես զբոսաշրջիկները պետք է անցնեն Covid-19 ՊՇՌ թեստ կամ 14 օր մեկուսանան: Թեստավորում անցած ուղևորները պետք է մեկուսանան՝ մինչև բացասական արդյունք ստանալը»,-նշել է CNN-ը` ակտիվ հղմամբ ներկայացնելով հայկական «Զվարթնոց» օդանավակայանի հիշեցումները երկիր մուտք գործելու կանոնների և թեստավորում իրականացնող լաբորատորիաների վերաբերյալ: Կարևոր է նաև տեղեկությունը, որ թեստավորումն արվում է անձի ինքնամեկուսացման հասցեում:
ԱՄՆ քաղաքացիների համար որոշակի սահմանափակումներով բաց են նաև Եգիպտոսը, Դուբայը, Մալդիվները, Մալթան, Միացյալ Թագավորությունը և այլ երկրներ: ԱՄՆ քաղաքացիներն ազատ կարող են մեկնել Ալբանիա, Բելառուս, Բրազիլիա, Մեքսիկա, Սերբիա, Թուրքիա, Հյուսիսային Մակեդոնիա, Զամբիա: Իսկ Թունիսն ու Ուկրաինան մինչև առնվազն սեպտեմբերի 28-ը փակ են ԱՄՆ քաղաքացիների համար:
ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը հայտեր է հավաքում, թե որ ավիաընկերություններն են պատրաստվում վերականգնել դեպի Հայաստան կանոնավոր չվերթերը:

CNN напомнила правила въезда иностранных туристов в Армению
CNN Travel представляя страны, открытые для граждан США, напомнила правила въезда иностранных туристов в Армению, передает «Арменпресс».
CNN представила страны, которые полностью открыты для граждан США, страны, которые открыты, но с определенными ограничениями и страны, куда они не могут отправиться вследствие COVID-19.
Армения - одна из стран, куда граждане США могут выехать, но с определенными ограничениями. Телекомпания напомнила правила въезда в Армению. По прибытии в Армению туристы должны сдать тест на Covid-19 или в течение 14 дней оставаться в изоляции. Пассажиры, прошедшие тестирование, должны быть изолированы до получения отрицательного результата”, - отметила CNN, представив активной ссылке армянского аэропорта “Звартноц” о правилах въезда в страну и лабораториях, осуществляющих тестирование. Важно также и то, что тестирование проводится по адресу самоизоляции человека.
Для граждан США с определенными ограничениями открыты также Египет, Дубай, Мальдивы, Мальта, Соединенное Королевство и другие страны. Граждане США свободно могут ездить в Албанию, Беларусь, Бразилию, Мексику, Сербию, Турцию, Северную Македонию, Замбию. А Тунис и Украина для граждан США закрыты до 28 сентября.
Управление гражданской авиации Армении собирает заявки о том, какие авиакомпании собираются возобновить регулярные рейсы в Армению.