«Հեզբոլլահը» հաշվեհարդար է խոստանում Բահրեյնին և ԱՄԷ-ին՝ Իսրայելի հետ հարաբերությունները կարգավորելու համար
«Հեզբոլլահը» դատապարտել է Բահրեյնին և ԱՄԷ-ին՝ Իսրայելի հետ հարաբերությունները կարգավորելու մտադրության համար։ Այդ մասին, ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, ասված է լիբանանյան կուսակցության տարածած հայտարարության մեջ։
«Դիմադրության ուժերը կպատասխանեն ռեժիմների դավաճանությանը, որոնք մեջքից հարված են հասցրել պաղեստինցի ժողովրդին և գնացել են Իսրայելի հետ հաշտեցման»,- ասված է հայտարարության մեջ։
«Ազատ արաբներն ու իսլամական ժողովուրդները պաշտպանում են պաղեստինցի ժողովրդի իրավունքը՝ ազատագրելու իրենց հողերը և մերժում են Իրսայելի հետ կարգավորումն ու համագործակցությունը»,- ընդգծված է հայտարարության մեջ։
Հիշեցնենք, ուրբաթ օրը ԱՄՆ նախագահի միջնորությամբ Բահրեյնն ու Իսրայելը պայմանավորվել են դիվանագիտական հարաբերություններ հաստատել։ Իսկ ԱՄԷ-ն Իսրայելի հետ նման համաձայնություն էր ստորագրել օգոստոսի 13-ին։

"Hezbollah" condemned Bahrain’s move to normalize ties with Israel
Lebanon’s "Hezbollah" said on Saturday it strongly condemned Bahrain’s move to normalize ties with Israel as a "great betrayal" of the Palestinian people, Reuters reports.
Bahrain joined the United Arab Emirates in agreeing to normalize relations with Israel on Friday, a move forged partly through shared fears of Iran.
In its statement on Saturday, Hezbollah said the move by the “tyrannical regime in Bahrain” was done at the behest of the United States. The comments followed earlier condemnation by Iran’s foreign ministry and Revolutionary Guards.
The UAE agreed to normalise ties with Israel a month ago under a U.S.-brokered deal due to be signed on Tuesday at a ceremony hosted by U.S. President Donald Trump, who is seeking re-election on Nov. 3.