«Զվարթնոցը» հրապարակել է ավիաընկերությունների ցանկը, որոնք արդեն իսկ վերսկսել են կամ շուտով կվերսկսեն կանոնավոր չվերթերը
Զվարթնոց օդանավակայանի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակվել է այն ավիաընկերությունների ցանկը, որոնք արդեն իսկ վերսկսել են կամ շուտով կվերսկսեն կանոնավոր չվերթերը:
«Մի շարք ավիաընկերություններ արդեն իսկ վերսկսել են կամ նախատեսում են վերսկսել իրենց կանոնավոր չվերթերը դեպի Հայաստանի Հանրապետություն:
Ստորև ներկայացված են իրենց գործունեությունը վերսկսած կամ վերսկսող ավիաընկերությունների ցանկը.
✅Aeroflot Russian Airlines -ը Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա երթուղով չվերթերն իրականացնում է յուրաքանչյուր հինգշաբթի, շաբաթ օրերին, իսկ սեպտեմբերի 27-ից կիրականացնի նաև կիրակի օրերին:
✅Air France -ը Փարիզ-Երևան-Փարիզ երթուղով չվերթերն իրականացնում է երեքշաբթի, ուրբաթ և կիրակի օրերին:
✅Austrian Airlines -ը Վիեննա-Երևան-Վիեննա երթուղով չվերթերն իրականացնում է երկուշաբթի, չորեքշաբթի և շաբաթ օրերին, իսկ հոկտեմբերի 2-ից կիրականացնի նաև ուրբաթ օրերին:
✅Belavia -ի Մինսկ-Երևան-Մինսկ երթուղով չվերթերն իրականացվում են ամեն օր:
✅Fly Dubai-ի Դուբայ-Երևան-Դուբայ երթուղով չվերթերն իրականացվում են երկուշաբթի, չորեքշաբթի, ուրբաթ և կիրակի օրերին:
✅Middle East Airlines-ի Բեյրութ-Երևան-Բեյրութ երթուղով չվերթերն իրականացվում են շաբաթ օրերին:
✅Qatar Airways-ը Դոհա-Երևան-Դոհա երթուղով չվերթերն իրականացնում է երկուշաբթի, չորեքշաբթի, ուրբաթ, շաբաթ և կիրակի օրերին:
✅Sky Up-ը Կիև-Երևան-Կիև երթուղով չվերթերն իրականացնում է երկուշաբթի և ուրբաթ օրերին:
✅Ukraine International Airlines-ը Կիև-Երևան-Կիև երթուղով չվերթերն իրականացնում է երեքշաբթի, ուրբաթ և շաբաթ օրերին:
✅Air Cairo-ն սեպտեմբերի 17-ից կվերսկսի Շարմ էլ Շեյխ- Երևան- Շարմ էլ Շեյխ երթուղով չվերթերը, որոնք կիրականացվեն հինգշաբթի և կիրակի օրերին:
✅AMC Airlines-ը սեպտեմբերի 19-ից կվերսկսի Շարմ էլ Շեյխ- Երևան- Շարմ էլ Շեյխ չվերթերը, որոնք կիրականացվեն յուրաքանչյուր շաբաթ օր:
✅Armenia Airways-ի Երևան-Թեհրան-Երևան երթուղով չվերթերը կվերսկսվեն սեպտեմբերի 20-ից և կիրականացվեն երեքշաբթի, չորեքշաբթի, ուրբաթ և կիրակի օրերին:
✅Air Arabia -ի Շարժա-Երևան-Շարժա երթուղով չվերթերը կվերսկսեն հոկտեմբերի 11-ից և կիրականացվեն չորեքշաբթի, ուրբաթ և կիրակի օրերին:
✅S7 Airlines-ի Մոսկվա-Երևան-Մոսկվա երթուղով չվերթերը հոկտեմբերի 1-ից հոկտեմբերի 24-ը կիրականացվեն երեքշաբթի, հինգշաբթի և շաբաթ օրերին:
✅FlyEgypt-ի Շարմ էլ Շեյխ- Երևան- Շարմ էլ Շեյխ չվերթերը կիրականացվեն սեպտեմբերի 18-ից հոկտեմբերի 23-ը՝ յուրաքանչյուր ուրբաթ օր»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ավիատոմսերի առկայության, վերջիններիս ձեռքբերման և այլ մանրամասների համար օդանավակայանը հորդորում է դիմել համապատասխան չվերթն իրականացնող ավիաընկերությանը:
«Խնդրում ենք նաև հաշվի առնել, որ ավիաընկերությունների չվացուցակում հնարավոր են փոփոխություններ՝ պայմանավորված երկրում և ամբողջ աշխարհում ստեղծված իրավիճակով»,- նշվում է հայտարարության մեջ:

A Number of Airlines Already Resumed Regular Flights to Armenia
Zvartnots International Airport published the list of the airlines that have already resumed or will soon resume regular flights.
"A number of airlines have already resumed or plan to resume their regular flights to the Republic of Armenia .
Below is a list of airlines that have resumed or resume operations.
Aeroflot Russian Airlines operates flights on the route Moscow- Yerevan-Moscow every Thursdays and Saturdays, and starting from September 27 one more flight will be operated on Sundays.
Air France operates flights on the route Paris-Yerevan-Paris every Tuesday, Friday and Sunday.
Austrian Airlines operates flights on the route Vienna-Yerevan-Vienna on Mondays, Wednesdays and Saturdays, and starting from October 2 the flights will be also operated on Fridays.
Belavia Minsk-Yerevan-Minsk flights are operated daily.
Fly Dubai airlines operates flights on the route Dubai-Yerevan-Dubai on Mondays, Wednesdays, Fridays and Sundays.
Middle East Airlines operates flights on the route Beirut-Yerevan-Beirut flights on Saturdays.
Qatar Airways operates Doha-Yerevan-Doha flights on Mondays, Wednesdays, Fridays, Saturdays and Sundays.
Sky Up operates Kiev-Yerevan-Kiev flights on Mondays and Fridays.
Ukraine International Airlines operates flights Kiev-Yerevan-Kiev on Tuesdays, Fridays and Saturdays.
Air Cairo will resume Sharm el Sheikh-Yerevan- Sharm el Sheikh flights from September 17 on Thursday and Sunday.
AMC Airlines will resume Sharm el Sheikh-Yerevan- Sharm el Sheikh flights on September 19, which will be operated every Saturday.
Armenia Airways Yerevan-Tehran-Yerevan flights will be resumed from September 20, which will be operated on Tuesdays, Wednesdays, Fridays and Sundays.
Air Arabia Sharjah-Yerevan-Sharjah flights will resume on October 11 and will be operated on Wednesdays, Fridays and Sundays.
FlyEgypt Sharm el Sheikh-Yerevan-Sharm el Sheikh flights will be operated every Friday from September 18 to October 23.
For the availability of air tickets, their acquisition and other details, please contact the airline operating the relevant flight.
Please also note that changes in the airline schedule are possible due to the situation in the country and around the world", is said in the announcement.