Արցախի նախագահը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 22-ին Երևանում ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Երկրի ղեկավարն իր գոհունակությունն է հայտնել Պաշտպանության բանակի և Զինված ուժերի միջև փոխգործակցության բարձր մակարդակից՝ ընդգծելով, որ պաշտպանունակության և արտաքին անվտանգային խնդիրները գտնվում են ինչպես Արցախի Հանրապետության, այնպես էլ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ հայոց բանակը տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման գործում գլխավոր դերակատարում ունի, և այս համատեքստում շարունակական ու համատեղ ջանքերի շնորհիվ պետք է անընդհատ ընդլայնվեն ռազմական կարողությունները:
Դավիթ Տոնոյանը ողջունել է նախագահին նախարարություն կատարած պաշտոնական առաջին այցի կապակցությամբ, և վստահեցրել, որ համադրված ու համակարգված աշխատանքների միջոցով շարունակելու են ամրապնդել հայկական երկու պետությունների անվտանգային համակարգը:

Президент Арцахa встретился с министром обороны Армении Давидом Тонояном
22 сентября в Ереване президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с министром обороны РА Давидом Тонояном в административном комплексе Министерства обороны.
Глава государства выразил удовлетворение высоким уровнем взаимодействия между Армией обороны и Вооруженными силами, подчеркнув, что задачи обороноспособности и внешней безопасности находятся в центре внимания политических властей Республики Арцах и Республики Армения. По словам президента Арутюняна, армянская армия играет главную роль в деле сохранения стабильности и мира в регионе, и в этом контексте благодаря последовательным и совместным усилиям должны постоянно расширяться военные возможности.
Давид Тоноян приветствовал президента по случаю первого официального визита в Министерство и заверил, что посредством совместной и скоординированной работы и в дальнейшем будет укрепляться система безопасности двух армянских государств.