Դեսպան Եդիգարյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Բուլղարիայի Հանրապետության նախագահին
Սեպտեմբերի 23-ին Բուլղարիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Արմեն Եդիգարյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց նախագահ Ռումեն Ռադևին (Rumen Radev):
Արարողությունից հետո տեղի ունեցած զրույցի ընթացքում նախագահ Ռադևը, ջերմորեն շնորհավորելով նորանշանակ դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, համոզմունք հայտնեց, որ նա իր կարևոր դերակատարումը կունենա Բուլղարիայի և Հայաստանի միջև երկկողմ հարաբերությունների հետագա ամրապնդման և խորացման գործում:
Նախագահ Ռադևը մեծ դրվատանքով ներկայացրեց հայ-բուլղարական երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակը, բարեկամական ու եղբայրական հարաբերությունները՝ ընդգծելով հայ համայնքի դրական ներգրավվածությունն ինչպես երկրի ներքին կյանքում, այնպես էլ՝ երկկողմ հարաբերություններում:
Դեսպան Եդիգարյանը, իր հերթին, վստահեցրեց, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում հնարավոր բոլոր ջանքերը կներդնի հայ-բուլղարական ջերմ հարաբերություններն առավել խորացնելու և ամրապնդելու ուղղությամբ: Նա բուլղարական կողմին ներկայացրեց նաև թավշյա հեղափոխությունից հետո Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը, անդրադարձավ ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների:

Посол Армении вручил верительные грамоты президенту Болгарии
Новоназначенный посол Республики Армения в Республике Болгария Армен Едигарян вручил верительные грамоты президенту Болгарии Румену Радеву.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, в своей речи после церемонии президент Радев тепло поздравил новоназначенного посла с вступлением в должность и выразил уверенность, что он сыграет ключевую роль в дальнейшем укреплении и углублении двусторонних отношений между Болгарией и Арменией.
Президент Радев высоко оценил высокий уровень армяно-болгарских двусторонних отношений, дружественные и братские отношения, подчеркнув позитивное участие армянской общины как во внутренней жизни страны, так и в двусторонних отношениях.
Посол Едигарян, в свою очередь, заверил, что в период своего пребывания в должности сделает все возможное для углубления и укрепления теплых армяно-болгарских отношений. Он представил болгарской стороне процесс реформ, проводимых в Армении после бархатной революции, затронул отношения Армения-ЕС и другие темы, представляющие взаимный интерес.