ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ հետ են մղում Ադրբեջանի գրոհները. հակառակորդն ունի կորուստներ
Պաշտպանության բանակի  ստորաբաժանումները հաջողությամբ հետ են մղում Ադրբեջանի զինուժի ձեռնարկած գրոհները, հակառակորդն ունի կորուստներ: Այս մասին հայտնել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով Ադրբեջանի զինուժի ձեռնարկած գրոհները ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ հետ են մղվում։ Հակառակորդն ունի կորուստներ»,-նշել է Ստեփանյանը:
Այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական կողմը ակտիվ հրետակոծություն է սկսել՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:

Artsakh Defense Army Successfully Repels Azerbaijani Attacks, The Enemy has Losses
The units of the Artsakh Defense Army are successfully rebuffing  the attacks launched by the Azerbaijani armed forces against Artsakh. Armenian defense minister’s spokesperson Shushan Stepanyan said.
“Attacks carried out by the Azerbaijani armed forces along the entire line of contact between the Artsakh and Azerbaijani armed forces are being successfully rebuffed by the Defense Army units. The enemy has losses.”, the spokesperson said.
Early this morning, the Azerbaijani side launched missile attacks along the entire line of contact targeting also the peaceful settlements, including the capital Stepanakert.