Ադրբեջանական կողմը մոտ 200 զոհ ունի. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Ճշտված տեղեկություններով՝ հակառակորդը մոտ 200 զոհ ունի։ Կորցրել է երեք տասնյակ տանկեր և զրահատեխնիկա, ինչպես նաև մոտ երկու տասնյակ ԱԹՍ-ներ և այլ սարքավորումներ»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնել է ռազմական փորձագետ Արծրուն Հովհաննիսյանը, փոխանցում է Panorama.am-ը:
Ինչ վերաբերում է հայկական կողմի կորուստներին, ապա նա նշեց, որ արդեն հայտնի է 16 զոհի և 100 վիրավորի մասին։ Զոհերի անունները, Հովհաննիսյանի խոսքով, ավելի ուշ ՊՆ-ն կհրապարակի։ Իսկ 100 վիրավորներից 10 զինծառայողներ տեղափոխվել են Երևան, մնացածի վիճակներն ավելի թեթև են։
Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ մարտերը դեռ շարունակվում են. դրանք հիմնականում ընթանում են Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հարավային հատվածներում։

"According to verified information, the adversary has suffered 200 losses in manpower, 30 tanks and infantry fighting vehicles as well as around 20 UAVs and other military equipment," military expert Artsrun Hovhannisyan told reporters at a briefing, Panorama.am reports.
As to the Armenian side, 16 servicemen have been killed and more than 100 soldiers injured, Hovhannisyan informed. In his words, the Defense Ministry will announce the names of the victims later. 10  injured servicemen have been transferred to Yerevan. The health condition of others is assessed as mild.
Hovhannisyan informed that the fights continue predominantly in the northern and southern portions of the Artsakh contact line.