Ադրբեջանական կողմը մոտ 200 զոհ ունի. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Ճշտված տեղեկություններով՝ հակառակորդը մոտ 200 զոհ ունի։ Կորցրել է երեք տասնյակ տանկեր և զրահատեխնիկա, ինչպես նաև մոտ երկու տասնյակ ԱԹՍ-ներ և այլ սարքավորումներ»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնել է ռազմական փորձագետ Արծրուն Հովհաննիսյանը, փոխանցում է Panorama.am-ը:
Ինչ վերաբերում է հայկական կողմի կորուստներին, ապա նա նշեց, որ արդեն հայտնի է 16 զոհի և 100 վիրավորի մասին։ Զոհերի անունները, Հովհաննիսյանի խոսքով, ավելի ուշ ՊՆ-ն կհրապարակի։ Իսկ 100 վիրավորներից 10 զինծառայողներ տեղափոխվել են Երևան, մնացածի վիճակներն ավելի թեթև են։
Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է, որ մարտերը դեռ շարունակվում են. դրանք հիմնականում ընթանում են Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հարավային հատվածներում։

Арцрун Ованисян: потери в живой силе ВС Азербайджана – около 200 человек
По уточненным данным, потери в живой силе ВС Азербайджана – около 200 человек. Азербайджан потерял около 3 десятков танков и бронетехники, а также около 20 БПЛА и других устройств. Об этом на встрече с журналистами 27 сентября заявил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованисян, передает Panorama.am.
Что касается потерь армянской стороны, то он отметил, что уже известно о 16 погибших и около 100 раненых. Имена жертв, по словам Ованнисяна, позднее обнародует Минобороны.
''Из около 100 раненых 10 военнослужащих перевезены в Ереван, состояние остальных – менее тяжелое'', – отметил он.
Ованнисян сообщил, что бои еще продолжаются, они в основном проходят на северном и южном участках линии соприкосновения.