Նախագահ Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին, հայ-ռուսական երկկողմ հարաբերություններին:
Զրուցակիցներն իրենց մտահոգությունն են հայտնել Հայաստանի սահմաններին և ղարաբաղյան հակամարտության գոտում լարված իրավիճակի առնչությամբ և ընդգծել անհապաղ հանգուցալուծում գտնելու կարևորությունը:
Ընդգծվել է նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների՝ Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի և ԱՄՆ նախագահների համատեղ հայտարարության կարևորությունը:

Президент Армении встретился с послом Российской Федерации
Президент Армен Саркисян сегодня встретился с Чрезвычайным и полномочным послом Российской Федерации в Республике Армения Сергеем Копыркиным. В ходе состоявшейся беседы обсуждались обстановка в регионе, двусторонние армяно-российские отношения.
Собеседники выразили озабоченность эскалацией напряженности на границах Армении и в регионе карабахского конфликта и высказались за ее безотлагательную разрядку.
Подчеркнута важность заявления, с которым выступили президенты России, США и Франции – стран сопредседателей Минской группы ОБСЕ по Нагорному Карабаху.