Ռուբեն Սանամյանը ողջ և առողջ է. ՊՆ (տեսանյութ)
Ադրբեջանական քարոզչամեքենան վաղ առավոտից տեղեկություններ է տարածում, թե իբր զոհվել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային հերոս Ռուբեն Սանամյանը։ Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Այդ լուրն ամենաիսկական ցնծություն է առաջացրել հակառակորդի զինված ուժերում։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հրճվանքով տարածում են այն՝ ներկայացնելով դա որպես իրենց հաղթանակների վկայություն։
«Զինուժ մեդիան» քիչ առաջ, ռազմաճակատի ամենածանր ուղղություններից մեկում, զրուցել է կապիտան Սանամյանի հետ, ով ողջ և առողջ է և, ինչպես միշտ փայլուն կերպով կատարում է իր առջև դրված մարտական խնդիրները։ Կապիտան Սանամյանը բողոքում էր, որ «կտրում ենք իրեն գործից»»,-գրել է նա։

Ruben Sanamyan Is Alive And Healthy (VIDEO)
"Since early this morning, the Azerbaijani propaganda machine has been disseminating news according to which National Hero of Armenia Ruben Sanamyan has been allegedly killed.
The news made the armed forces of the adversary really jubilant. Azerbaijani presses were spreading the news with glee, presenting it as evidence of their victories.
A short while ago, in one of the heaviest directions of the military front, Zinuzh Media’s correspondent talked to Captain Sanamyan, who is alive and healthy and, as always, is brilliantly meeting his military objectives. Captain Sanamyan was complaining that Zinuzh Media is ‘taking time from him to do his job’."