UNICEF-Հայաստանը ցավ է հայտնում ՀՀ Գեղարքունիքի մարզում 14-ամյա երեխայի ծանր վիրավորվելու կապակցությամբ
ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (UNICEF) Հայաստանի գրասենյակը աշխատում է գործընկերների հետ՝ հակամարտությունից տուժած երեխաներին սոցիալ-հոգեբանական աջակցություն տրամադրելու և նրանց այլ կարիքները հոգալու ուղղությամբ: Այս մասին ասվում է UNICEF-ի կողմից տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Ցավով տեղեկացանք, որ Գեղարքունիքի մարզի Սոթք համայնքում 14-ամյա երեխա է ծանր վիրավորվել բերքահավաքի նպատակով դաշտ գնալու ճանապարհին։ Սրտով նրա և բոլոր այն երեխաների հետ ենք, ովքեր տուժել են այս հակամարտությունից։ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը վերահաստատում է բնակչությանն ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքները պաշտպանելու իր անհապաղ կոչը. ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցումը բխում է յուրաքանչյուր երեխայի լավագույն շահից։
Մենք աշխատում ենք մեր գործընկերների հետ՝ հակամարտությունից տուժած երեխաներին սոցիալ-հոգեբանական աջակցություն տրամադրելու և նրանց այլ կարիքները հոգալու ուղղությամբ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

The UNICEF Armenia Office issued the statement regarding Azeri drone attack that left a 14-year-old child severely wounded in the province of Gegharkunik in Armenia.
“We were saddened to learn of the report that a 14-year-old adolescent was severely wounded on his way to the field for harvest in Sotk community, Gegharkunik province.
Our hearts go out to all children affected by the ongoing conflict. UNICEF repeats its urgent call for the protection of civilians and civilian infrastructure, and reiterates that a cession of hostilities is in the best interest of every child.
UNICEF is accelerating plans with partners to provide psychosocial and other needed support to affected children,”  the organization said in a statement.