Թուրքիան միակ երկիրն է, որը կոչ չի անում հարգել հրադադարը. Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Իվ Լե Դրիանը հայտարարել է, որ Թուրքիան միակ երկիրն է, որը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարը հարգելու կոչ չի անում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Reuters-ը:
Նշվում է, որ Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան-Իվ Լե Դրիանը քննադատել է Թուրքիայի դերը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունում, որում այն աջակցում է Ադրբեջանին՝ ընդդեմ էթնիկ հայերի:
«Այս հարցում չի կարող լինել ռազմական հաղթանակ, այսպիսով հրադադարը պետք է իրականացվի:  Այն, ինչ մենք այսօր կարող ենք տեսնել, այն է, որ միակ երկիրը, որը կոչ չի անում հարգել հրադադարը, Թուրքիան է, և դա վնասակար է»,-ասել է նա:

Turkey Only Country that Doesn't Call for Respecting the Ceasefire: French FM
French Foreign Minister Jean-Yves Le Drian announced that Turkey is the only country that makes no calls to respect the ceasefire agreement in Nagorno Karabakh conflict zone, ARMENPRESS reports, Reuters informs.
It’s mentioned that the French Foreign Minister condemned the role of Turkey in Nagorno Karabakh conflict where Turkey supports Azerbaijan against ethnic Armenians.
''No military victory can take place here and the ceasefire must be implemented. What we can see today is that the only country that does not call for respecting the ceasefire, is Turkey'', he said.