Արցախի ԱԺ նախագահն հանդիպել է ՌԴ Պետական դումայի պատգամավոր Վիտալի Միլոնովի հետ
Արցախի ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հոկտեմբերի 16-ին, ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի պատգամավոր, «Միասնական Ռուսաստան» (Единая Россия) խմբակցության անդամ Վիտալի Միլոնովին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է Արթուր Թովմասյանը։
Այսօր ընդունել եմ Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի պատգամավոր, «Միասնական Ռուսաստան» (Единая Россия) խմբակցության անդամ Վիտալի Միլոնովին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի կողմից՝ Թուրքիայի աջակցությամբ և իսլամիստ վարձկանների մասնակցությամբ սանձազերծված պատերազմի արդյունքում տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակը։
Շնորհակալություն հայտնելով պարոն Միլոնովին դժվարին ժամանակաշրջանում Արցախ այցելելու համար, իմ խոսքում ընդգծել եմ Ռուսաստանի Դաշնության կարևոր դերակատարությունը՝ դեպի խաղաղություն տանող բանակցությունների ընթացքում և հակամարտության կարգավորման գործընթացում»,- գրել է Թովմասյանը:

Председатель НС Арцаха принял депутата Госдумы РФ Виталия Милонова
Председатель Национального собрания Арцаха Артур Товмасян 16 октября принял депутата Государственной Думы Российской Федерации, члена фракции ''Единая Россия'' Виталия Милонова.
Как сообщил Товмасян на своей странице в фейсбук, в ходе встречи обсуждалась  ситуация, сложившаяся в регионе в результате войны, развязанной Азербайджаном 27 сентября при содействии Турции и при участии исламских наемников, передает News.am.
''Поблагодарив господина Милонова за посещение Арцаха в трудные времена, в своей речи я подчеркнул важную роль Российской Федерации в переговорах, ведущих к миру, и в процессе урегулирования конфликта'', - написал Товмасян.