Իրավիճակը կայուն և վերահսկելի է. Արծրուն Հովհաննիսյան
Այսօր վաղ առավոտյան Ադրբեջանը հարձակողական գործողություններ է ձեռնարկել հյուսիսային և հարավային ուղղությամբ: Ավելի դաժան մարտեր են ծավալել հարավային ուղղությամբ, որոնց ընթացքում մեր զորքը կասեցրել է հարձակողական մի շարք գործողություններ՝ հակառակորդին հետ շպրտելով ելման կետեր, մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը, փոխանցում է Aysor.am-ը:
«Երեկ երեկոյից սկսած՝ մեր ստորաբաժանումներին հաջողվել է խոցել հակառակորդի ԱԹՍ-ներ, այդ թվում՝ թուրքական «Բայրաքթարներ»: Այս պահին էլ մարտերը շարունակվում են, ոչ այն նույն ինտենսիվությամբ, որքան ցերեկային ժամերին: Դրանք ունեն հստակ մարտավարություն, որը շատ լավ հասկանում ենք», - ասաց նա:
Արծրուն Հովհաննիսյանը շեշտեց՝ ադրբեջանական փոքր դիվերսիոն խմբերը ներթափանցում են չբնակեցված բնակավայրեր, նկարահանումներ են անում՝ ազդելով սեփական հանրության, բայց ցավալիորեն՝ նաև մեզ վրա:
«Բոլոր մուտք ու ելքերը ջախջախվում են հեռահար կրակով կամ մեր այլ գործողություններով: Ես բոլորին խնդրում եմ նման լուրերը մեր դաշտ չբերել, չքննարկել: Իրավիճակը կայուն և վերահսկելի է: Որոշ գործողություններ դեռ չեն նշանակում հաջողություն», - ասաց ՊՆ ներկայացուցիչը

Ситуация стабильна и контролируема: Арцрун Ованнисян
Вооруженные силы Азербайджана сегодня с раннего утра предприняли наступательные действия на северном и южном направлениях. Ожесточенные бои шли на южном направлении, но армянские войска пресекли несколько атак противника, заявил представитель Минобороны Арцрун Ованнисян сегодня на брифинге, передает Aysor.am.
''Со вчерашнего вечера нашим подразделениям удалось сбить несколько БПЛА противника, в том числе турецкие беспилотники Bayraktar. В данный момент бои продолжаются, но их интенсивность снизилась. У них есть четкая стратегия, которую мы очень хорошо понимаем'', - сказал Арцрун Ованнисян.
Он отметил, что небольшие азербайджанские диверсионные группы проникают в незаселенные пункты, осуществляют съемку и распространяют информацию, оказывая тем самым воздействие на свое общество, но, к сожалению это часто оказывает воздействие и на армянское общество.
''Все входы и выходы противника пресекаются дальним огнем или нашими действиями. Я прошу всех не распространять и не обсуждать подобные новости. Ситуация стабильна и контролируем. Некоторые действия еще не означают успеха'', - сказал он.