Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Բացի օջախային մարտերից, հակառակորդը կենտրոնական ուղղությամբ իրականացրել է նաև դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր, որոնք ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կանխվել են:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են օպերատիվ իրադրությունն իրենց օգտին փոխելու թշնամական մտադրությունները և շարունակում կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Over the Night, Situation in the Zone of Artsakh-Azerbaijan Conflict Has Been Relatively Stable-Tense
Over the night, situation in the zone of Artsakh-Azerbaijan conflict has been relatively stable-tense. The artillery duels have continued in certain sectors, spokesperson of the Ministry of Defense Shushan Stepanyan informed on her page on Facebook.
"Currently, local combats are ongoing in all directions of the front. Aside from pocket fights, the enemy has also made attempts at diversionary infiltration in the central direction, which have been successfully thwarted by the DA units.
The DA unis are successfully negating the enemy intentions for altering the operational situation in their advantage and continue to carry out their mission", she said.