Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Բացի օջախային մարտերից, հակառակորդը կենտրոնական ուղղությամբ իրականացրել է նաև դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր, որոնք ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կանխվել են:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են օպերատիվ իրադրությունն իրենց օգտին փոխելու թշնամական մտադրությունները և շարունակում կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В центральном направлении враг предпринял попытки диверсионного проникновения: Армиея обороны Арцаха
В течение ночи ситуация в зоне арцахско-азербайджанского конфликта была относительно стабильно напряженной. В отдельных районах продолжались артиллерийские бои, передает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
"В настоящее время бои локального значения ведутся по всем направлениям линии фронта. Помимо очаговых боев противник в центральном направлении также предпринял попытки диверсионного проникновения, которые были успешно пресечены подразделениями АО.
Подразделения Армии обороны успешно предотвращают враждебные намерения изменить оперативную ситуацию в свою пользу и продолжают выполнять поставленную перед собой боевую задачу", - говорится в сообщении.