Թշնամին օրվա ընթացքում դիվերսիոն գրոհներ է ձեռնարկել Մարտունու շրջանի Շեխեր, Թաղավարդ, Զարդարաշեն գյուղերի ուղղությամբ և հետ է շպրտվել
Մարտունու շրջանի Շեխեր, Թաղավարդ և Զարդարաշեն գյուղերի ուղղությամբ օրվա ընթացքում թշնամին մի քանի անգամ դիվերսիոն գրոհներ է ձեռնարկել, սակայն Պաշտպանության բանակի և աշխարհազորի փոխգործակցված ճիշտ աշխատանքի շնորհիվ այդ խմբավորումները ետ են շպրտվել՝ ունենալով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի կորուստներ: Այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Առաջնագծի այլ հատվածներում թշնամին իր ագրեսիան ցուցաբերել է միայն հրթիռակոծության ենթարկելով մեր խաղաղ բնակավայրերն ու դիրքերը»,- նշել է Պողոսյանը:

Враг предпринял диверсионные штурмы в направлении сел Шехер, Тагавард и Зардарашен: пресс-секретарь президента Арцаха
Враг в течение дня несколько раз предпринимал диверсионные нападения в направлении сел Шехер, Тагавард и Зардарашен Мартунийского района, однако благодаря слаженной работе Армии обороны и ополчения эти группировки были отброшены, понеся потери в живой силе и военной технике.
Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян, передает News.am.
''На других участках передовой враг продемонстрировал свою агрессию, лишь подвергнув обстрелам наши мирные поселения и позиции'', - написал он.