Գիշերվա ընթացքում Ադրբեջանը շարունակել է հրետակոծել հայկական բնակավայրերը
Հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերվա ընթացքում Ադրբեջանը շարունակել է հրետակոծել հայկական բնակավայրերը: Այս մասին հայտնում է ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերվա ընթացքում Ադրբեջանը շարունակել է հրետակոծել հայկական բնակավայրերը:
Հրետանի է կիրառվել Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն համայնքների ու Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղի ուղղությամբ:
Ընդ որում, թշնամական ուժերը նշանառության տակ են վերցրել ոչ միայ խաղաղ բնակավայրերը, այլեւ այդ համայնքների հարակից տարածքները՝ անտառներով ու գյուղատնտեսական նշանակության դաշտավայրերով:
Նշված բնակավայրերում ռազմական որեւէ օբյեկտ չկա:
Քաղաքացիական շրջանում կորուստներ եւ տուժածներ չունենք»,- հայտնում է ԱՀ Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։

Азербайджан продолжил обстрел армянских населенных пунктов
В ночь с 24 на 25 октября Азербайджан продолжил обстрел армянских населенных пунктов. Артиллерия была применена в направлении общин Кармир Шука, Тагавард, Гиши, Спитакашен Мартунинского района и села Аветараноц Аскеранского района. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
"При этом вражеские силы взяли под прицел не только мирные населенные пункты, но и прилегающие к этим общинам территории с лесами и полями сельскохозяйственного значения.
В указанных населенных пунктах нет ни одного военного объекта. Среди граждан потерь и пострадавших нет", - говорится в сообщении.