Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտեր:
Երեկոյան թշնամական ուժերը հերթական անգամ հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, մասնավորապես՝ Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն համայնքներն ու Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղը:
Ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվում են հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբերի հայտնաբերման և ոչնչացման գործողությունները:

В настоящее время бои локального значения ведутся по всем направлениям линии фронта: Армия обороны Арцаха
В течение ночи в зоне арцахско-азербайджанского конфликта сохранялась относительно стабильная и напряженная ситуация. В отдельных районах продолжались артиллерийские бои. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Арцаха.
"Вечером вражеские силы в очередной раз обстреляли мирные населенные пункты, в частности, села Кармир Шука, Тагавард, Гиши, Спитакашен Мартунинского района и село Аветараноц Аскеранского района.
В настоящее время бои локального значения ведутся по всем направлениям линии фронта. Подразделения Армии обороны НКР продолжают операции по обнаружению и уничтожению диверсионно-разведывательных групп противника", - говорится в сообщении.