ԱՀ նախագահի որոշմամբ՝ Կարեն Շաքարյանին և Հունան Հայրումյանին շնորհվել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում
Գեներալ-մայոր Կարեն Շահենի Շաքարյանը և փոխգնդապետ Հունան Նելսոնի Հայրումյանը կստանան «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում։
«Սիրելի ՛ հայրենակիցներ,
Ղեկավարվելով Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 93-րդ հոդվածի 21-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական պարգևների մասին» օրենքը՝ այսօր որոշում եմ կայացրել Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության համար Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի զորամասերի հրամանատարներ, գեներալ-մայոր Կարեն Շահենի Շաքարյանին և փոխգնդապետ Հունան Նելսոնի Հայրումյանին շնորհել «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում` հանձնելով «Ոսկե արծիվ» շքանշաններ։

Карен Шакарян и Унан Айрумян получили звания "Героев Арцаха"
Генерал-майор Карен Шагенович Шакарян и подполковник Унан Нельсонович Айрумян получат высшее звание "Герой Арцаха".
В соответствии с пунктом 21 статьи 93 Конституции Республики Арцах, на основании Закона о государственных наградах Нагорно-Карабахской Республики, за исключительные заслуги, отвагу и личное мужество, оказанные в деле защиты и безопасности Родины, сегодня я принял решение наградить командующих воинскими частями Армии обороны Республики Арцах генерал-майора Карена Шагеновича Шакаряна и подполковника Унана Нельсоновича Айрумяна высшим званием "Герой Арцаха", вручив им ордена "Золотой орел".