ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը ողջունել է հրադադարի հաստատման վերաբերյալ Հայաստանի և Ադրբեջանի պայմանավորվածությունը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը ողջունել է հրադադարի հաստատման վերաբերյալ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պայմանավորվածության ձեռքբերումը:
«Գլխավոր քարտուղարը ողջունում է Միացյալ Նահանգների, Հայաստանի և Ադրբեջանի կառավարությունների համատեղ հայտարարությունը, որում նշվում է, որ հոկտեմբերի 10-ին  Մոսկվայում համաձայնեցված  և հոկտեմբերի 17-ին Փարիզում վերահաստատված մարդասիրական հրադադարն ուժի մեջ է մտնում երկուշաբթի տեղի ժամանակով 08:00-ին», - ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ստեֆան Դյուժարիկի խոսքերը, հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Генсек ООН приветствует договоренность о прекращении огня в Нагорном Карабахе
Генеральный секретарь ООН Антониу Гутерриш положительно оценил достижение Баку и Ереваном договоренности о вступлении в силу 26 октября режима прекращения огня.
"Генеральный секретарь приветствует совместное заявление правительств Соединенных Штатов, Армении и Азербайджана, в котором говорится о том, что гуманитарное прекращение огня, согласованное в Москве 10 октября и подтвержденное в Париже 17 октября, вступит в силу в 08:00 по местному времени (07:00 мск - прим. ТАСС) в понедельник, 26 октября", - отмечается в опубликованном в воскресенье заявлении Стефана Дюжаррика - официального представителя генсека всемирной организации, передает ТАСС.