«Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցություններն առաջարկել են Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ հրավիրել
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները դիմել են Նիկոլ Փաշինյանին՝ առաջարկելով այսօր Անվտանգության խորհրդի հրատապ նիստ հրավիրել, տեղեկացնում են ԲՀԿ-ից։
ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը Facebook-ի իր էջում հրապարակել է իրենց դիմումը։
Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 105-րդ հոդվածի 1-ին մասը և «Անվտանգության խորհրդի կազմավորման և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 4-րդ հոդվածի 4-րդ մասը, ինչպես նաև ելնելով իրերի ներկա դրությունից՝ ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունները ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին առաջարկել են այսօր հրատապ կարգով հրավիրել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որին կմասնակցեն յուրաքանչյուր խորհրդարանական խմբակցությունից լիազորված ներկայացուցիչներ և որտեղ կկարողանանք տեղեկատվություն փոխանակել ու քննարկել այս պահին ստեղծված իրավիճակը։
Այսօր խորհրդարանական երկու ընդդիմադիր խմբակցությունների ղեկավարներով դիմել ենք վարչապետ Փաշինյանին՝ հրավիրելու...

"Prosperous Armenia" and "Bright Armenia" Factions Propose To Convene An Urgent Meeting of the Security Council.
The Prosperous Armenia and Bright Armenia factions of the National Assembly of Armenia proposed to the Prime Minister Nikol Pashinyan to convene an urgent meeting of the Security Council.
Leader of the Bright Armenia faction Edmon Marukyan posted his faction’s application on his Facebook page which states the following:
"Accepting as a basis part 1 of Article 105 of the Constitution of Armenia and part 4 of Article 4 of the Law of Armenia on Formation and Activities of the Security Council, as well as the current state of affairs, the Prosperous Armenia and Bright Armenia factions of the National Assembly of Armenia have proposed to Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan to convene an urgent session of the Security Council during which the Prime Minister and the authorized representatives of each parliamentary faction will be able to exchange information and discuss the situation created at this moment."