Էրդողանը Ռուսաստանին մեղադրել է Իդլիբում ուսումնավարժական ճամբարի վրա հարձակման մեջ
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Ռուսաստանին մեղադրել է սիրիական Իդլիբ նահանգում ընդդիմության ուսումնավարժական ճամբարի վրա հարձակման մեջ, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:
«Ռուսաստանի հարձակումն ընդդիմության ուսումնավարժական ճամբարի վրա Իդլիբի շրջանում ցույց է տալիս կայուն խաղաղության և հանգստության ցանկության բացակայությունն այնտեղ»,- ասել է Էրդողանը` ելույթ ունենալով իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության առջև:
Ինչպես հայտնում էին սիրիական լրատվամիջոցները, Թուրքիայի սահմանից ոչ հեռու Հարեմ քաղաքի մոտ գտնվող Ջաբալ Դուվեյլում ահաբեկչական խմբավորման ուսումնավարժական ճամբարի վրա հարվածի ժամանակ սպանվել է ավելի քան 40 գրոհային, վիրավորվել է առնվազն 60 մարդ:

Эрдоган обвинил Россию в нападении на учебный лагерь оппозиции в Идлибе
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган обвинил Россию в нападении на учебный лагерь оппозиции в сирийской провинции Идлиб, передает РИА Новости.
"Нападение России на расположенный в районе Идлиба учебный лагерь оппозиции говорит об отсутствии желания там устойчивого мира и спокойствия", — сказал он, выступая перед парламентской фракцией правящей Партии справедливости и развития.
Как сообщали сирийские СМИ, при ударе по тренировочному лагерю террористической группировки в Джабаль Дувейля, близ города Харем недалеко от границы Турции, погибли более 40 боевиков, не менее 60 получили ранения.