Կեսգիշերից հետո հակառակորդի ուժերը փորձել են նոր հարձակում ձեռնարկել հարավ-արևելյան ուղղությամբ. ՊԲ
Ամբողջ գիշերվա ընթացքում ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից շարունակվել են հակառակորդի խմբավորումների տեղաբաշխման շրջաններում լրահետախուզման և կրակային խոցման գործողությունները, որոնց շնորհիվ ոչնչացվել է մեծ քանակությամբ թշնամական զինամթերք և մարդկային ուժ:
Կեսգիշերից հետո հակառակորդի ուժերը փորձել են նոր հարձակում ձեռնարկել հարավ-արևելյան ուղղությամբ, որը կասեցվել է բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Թշնամական ուժերը հաջողության հասնելու փորձեր են ձեռնարկել նաև ճակատային գծի հյուսիսային հատվածում, որը նույնպես կասեցվել է: Այստեղ ևս թշնամական ուժերը կրել են լուրջ կորուստներ:
Հակառակորդը շարունակել է թիրախավորել նաև խաղաղ բնակավայրերը:
Ներկա դրությամբ թշնամական խմբավորումների հայտնաբերման ու ոչնչացման գործողությունները շարունակվում են:

Уничтожено большое количество вражеских боеприпасов и человеческих сил: минобороны Арцаха
В течение всей ночи подразделения Армии обороны продолжили операции по разведке и огневому поражению в районах дислокации группировок противника, благодаря которым было уничтожено большое количество вражеских боеприпасов и человеческих сил. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
"После полуночи силы противника предприняли попытку новуой атаки на юго-восточном направлении, которая была пресечена армейскими подразделениями. Вражеские силы предприняли попытки добиться успеха также на северном участке линии фронта, что также было пресечено.
Противник продолжил обстрел мирных населенных пунктов.
В настоящее время продолжаются операции по обнаружению и уничтожению вражеских группировок", - говорится в сообщении.