Ողջ օրվա ընթացքում բոլոր ուղղություններով որևէ նշանակալի դիրքային փոփոխություններ տեղի չեն ունեցել
Այսօր Ադրբեջանի զորքերը և ահաբեկչական խմբավորումները, վարձկանները և հրոսակախմբերը տարբեր ուղղություններով շարունակել են հարձակողական գործողությունները հիմնականում փոքր խմբերով, օջախային հարձակումներով, տեղ-տեղ կիրառելով հրետանի, որոշ տեղերում նաև օդային հարձակման միջոցներ, մարտավարական օդուժ։ Այս մասին այսօր տեղի ունեցած ճեպազրույցի ընթացքում ասել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ողջ օրվա ընթացքում բոլոր ուղղություններով որևէ նշանակալի դիրքային փոփոխություններ տեղի չեն ունեցել՝ չնայած տեղի ունեցած մարտական գործողություններին։ Այս պահի դրությամբ էլ մարտերը շարունակվում են։
Այսօր ցուցադրվեց երկրորդ վարձկան ահաբեկիչը, ով խոստովանեց, թե ինչպես է հավաքագրվել, վճարվել և կիրառվել մյուս վարցկանների հետմիասին: Որպես ինչ և ինչպես են նրան ադրբեջանցիները օգտագործում մեր դեմ:
Ինչքան էլ Թուրքիան ու Ադրբեջանը փորձեն հերքել վարձկան ահաբեկիչների առկայությունը և կիրառությունը մարտական գործողությունների համար, մենք շատ լավ գիտենք և տիրապետում ենք ամբողջական տեղեկությունների՝ որտեղ, որ տեղամասում, ինչպես են նրանց առաջադրանքներ տրվում, ինչ խնդիր են փորձում նրանցով լուծել։ Նրանցով առաջին գծում կոնկրետ խնդիրների կատարման փորձերը վկայում են նաև այն մասին, որ Ադրբեջանի զինված ուժերի ցամաքային պոտենցիալը լրջագույնս վնասված է և հիմնական հույսը մնացել են այս վարձկանները»,- նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

During the Whole Day, No Significant Positional Changes Took Place in All Directions
Today, the Azerbaijani troops, terrorist groups, mercenaries, and bandits have continued their offensive operations in different directions, mainly in small groups, with focal attacks, using artillery, air strikes in some places, and tactical air forces, Armenia’s Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan said at today's briefing.
''During the whole day, no significant positional changes took place in all directions, despite the hostilities. At this moment, the battles continue.
The second mercenary terrorist was shown today, who confessed how he was recruited, paid and used with the other mercenaries, how and in what way the Azerbaijanis use them against Armenians.
No matter how much Turkey and Azerbaijan try to deny the existence of mercenary terrorists, their use in the military actions, we know very well and we have complete information, where, in which place, how they are given tasks, what problem they try to solve with them. Attempts to carry out specific tasks on the front line with them show that the ground potential of the Azerbaijani armed forces has been seriously damaged; the main hope remains these mercenaries'', Hovhannisyan said.