ՌԴ ԱԳ փոխնախարարն անդրադարձել է Ղարաբաղի հարցով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ծրագրերին
Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացում կան որոշակի զարգացումներ, որոնք արվել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում, խոսքը հիմա հենց դրա մասին է, լրագրողներին հայտնել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Անդրեյ Ռուդենկոն, փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Դեռ կան բավականին հստակ զարգացումներ (Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման հարցում), որոնք կատարվել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում, այժմ քննարկվում է հենց դա», - ասել է Ռուդենկոն:
Նա ընդգծել է, որ Մոսկվան կողմ է Ղարաբաղում քաղաքական կարգավորմանը:
«Մենք միանշանակ ելնում ենք նրանից, որ այս հակամարտությունը չի կարող ունենալ ռազմական լուծում, լուծումը պետք է լինի քաղաքական, համապարփակ լուծում՝ հաշվի առնելով բոլոր շահագրգիռ կողմերի շահերը», - ասել է ՌԴ փոխարտգործնախարարը:
Նա նաև նշել է, որ դեռ վաղ է խոսել Ադրբեջանի ու Հայաստանի ղեկավարների հանդիպման մասին:
«Մենք բանակցություններ ենք վարում փորձագիտական մակարդակում, առաջին հերթին՝ Մինսկի խմբի շրջանակներում, այլ բանի մասին խոսելը դեռ վաղ է», - ավելացրել է Ռուդենկոն:

Замглавы МИД рассказал о наработках Минской группы ОБСЕ по Карабаху
Есть определенные наработки по решению конфликта в Карабахе, сделанные в рамках Минской группы ОБСЕ, разговор сейчас идёт именно об этом, заявил журналистам замглавы МИД РФ Андрей Руденко, передает РИА Новости.
"Пока есть вполне определенные наработки (по решению конфликта в Нагорном Карабахе), которые были сделаны в рамках в рамках Минской группы ОБСЕ, в настоящее время разговор идёт именно об этом", - сказал Руденко.
"У нас идут переговоры на экспертном уровне, в первую очередь в рамках Минской группы, о чем-то другом говорить преждевременно", - добавил Руденко.