Այս անցնող օրերը պատմության մեջ կմտնեն որպես Շուշիի պաշտպանության փայլուն օրեր. Հովհաննիսյան
Արդեն շուրջ երկու օր Շուշիի շրջակայքում մարտերը չեն դադարում: Այսօր և երեկ գիշերը, բավականին ծանր ու ինտենսիվ մարտեր են ընթացել Շուշիի շրջակա բնակավայրերում, Շուշի տանող ճանապարհների վրա և Շուշիի մերձակայքում: Այս մասին այսօր տեղի ունեցած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Եթե 1992 թվականի մայիսի 8-ը հայոց պատմության մեջ նշվել է որպես Շուշիի ազատագրման օր, ապա այս անցնող օրերը կմտնեն որպես Շուշիի պաշտպանության փայլուն օրեր:
Հակառակորդի հետախուզադիվերսիոն առանձին վաշտային մարտավարական խմբերի, վարձկանների, հրոսակախմբերի ոչնչացման «Գյոռբագյոռ» ռազմագործողությունը հաջողությամբ շարունակվում է:
Այս պահին մարտերն ընթանում են, բայց ուժգնությունը զգալիորեն թուլացել է: Այլ ճակատներոււմ հիմնականում համեմատաբար ավելի թույլ գործողություններ են կատարվել»,- ասել է Հովհաննիսյանը:

These Passing Days Will Go Down in History as Brilliant Days of the Defense of Shushi: MOD Representative
For about two days now, the fighting around Shushi has not stopped. Tonight, last night, quite heavy and intense battles took place in the settlements around Shushi, on the roads leading to Shushi, near Shushi, Armenia’s Defense Ministry Spokesperson Artsrun Hovhannisyan said at today’s briefing.
''If May 8, 1992 was marked in the Armenian history as the day of the liberation of Shushi, then these passing days will enter as brilliant days of the defense of Shushi.
The "Gyorbagyor" military operation to destroy the opponent's reconnaissance and sabotage tactical groups, mercenaries and bandits continues successfully.
At the moment, the fighting is going on, but the strength has significantly weakened. On other fronts, relatively weak actions generally take place'', Hovhannisyan said.