Շուշին մերն է, Շուշին չի ընկնելու. Արծրուն Հովհաննիսյան
Շուշի եկող ճանապարհներին նոր զորախմբերին ջախջախել են հերոսական քարինտակցիները, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Ավելի հարավ, արևելք, այլ բնակավայրերի ինքնապաշտպանական ուժերը, անտառային զանգվածի առանձին ճանապարհներով դեպի Շուշի իրենց մնացորդ զորաջոկատներին օգնության եկող ադրբեջանական ստորաբաժանումներին ջախջախել են մյուս գյուղի բնակիչները։ Այսօր Շուշիի հերոսական պաշտպանության օրերից էր։ Շուշին մերն է, Շուշին չի ընկնելու», - ասել է Հովհաննիսյանն՝ ավելացնելով.
«Շուշիի պաշտպանական օպերացիան, չեմ կարող ասել, որ ավարտված է, մարտերը շարունակվում են։ Չեմ կարող ասել, որ ամեն ինչ փայլուն է և այլ ծանր օրեր չեն սպասվում, բայց մենք պատվով դուրս ենք եկել այս իրավիճակից և իրավիճակը փոխված է։ Վաղը դժվար թե նույն իրավիճակը լինի»:

Шуши наш, Шуши не падет: Арцрун Ованнисян
Сегодня новую диверсионную группу противника на подступах к городу Шуши разгромили наши славные каринтакцы, заявил сегодня на брифинге представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян, передает Aysor.am
''Южнее и западнее, отряды самообороны других населенных пунктов и армейские подразделения уничтожили на ведущих к Шуши отдельных лесных дорогах азербайджанские подразделения, которые спешили на помощь своим отрядам. Шуши наш, Шуши не падет. Будьте уверены, армянская армия будет драться до конца'', - сказал Арцрун Ованнисян, добавив:
''Не могу сказать, что операция по обороне Шуши завершена, бои продолжаются. Не могу сказать, что прекрасно и тяжелых дней больше не будет, но мы с честью вышли из этой ситуации и ситуация изменилась''.