Առավել համառ ու ինտենսիվ մարտեր են ընթացել Շուշի-Քարին տակ հատվածում. ՊԲ
Նոյեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններում մարտական գործողությունները շարունակվել են:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, առավել համառ ու ինտենսիվ մարտեր են ընթացել Շուշի-Քարին տակ հատվածում: Բանակային ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցրել են թշնամական ուժերի հարձակման բազմակի փորձերը՝ ոչնչացնելով մեծ քանակությամբ մարդկային ուժ: Նշված ժամանակահատվածում առանձնահատուկ արդյունավետությամբ աչքի են ընկել հատկապես ՊԲ հրետանային ստորաբաժանումները:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: Անփոփոխ է մնացել նաև մարտական գործողություններին զուգահեռ հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը հրթիռահրետանային կրակով թիրախավորելու՝ թշնամական ուժերի մարտավարությունը: Հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում յուրային ուժերի կողմից խոցվել է նաև թշնամական ուժերի անձնակազմ տեղափոխող 2 միավոր ավտոտեխնիկա և 4 ԱԹՍ:
Թշնամական ուժերի կողմից հարձակման փորձերը հիմնական ուղղություններում շարունակվում են: ՊԲ ստորաբաժանումները անհրաժեշտ միջոցառումներ են իրականացնում դրանք կասեցնելու, հակառակորդի խմբավորումների հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ:

Artsakh Defense Army: Especially Intensive and Fierce Combat has Taken Place in the Sector of Shushi-Qarin Takг
Over the night of 6-7 November, the combat operations have continued in all major directions of the frontline. Especially intensive and fierce combat has taken place in the sector of Shushi-Qarin Tak, Artsakh Defense Army reports.
The army units have successfully thwarted numerous attempts of attack by the enemy and have destroyed a large number of personnel. Particularly successful have been the artillery units of the DA. The operation and tactical situation in all directions of the frontline has not changed.
Unchanged has been also the hostile tactic to shell the civilian settlements of the republic with rocket and artillery systems. In the southeastern and southern directions, the friendly force has destroyed 2 soft-skinned vehicle transporting hostile personnel, as well as 4 UAVs.
The hostile attempts for attack continue in the main directions of the frontline. The DA units are taking necessary countermeasures for thwarting the attack, detecting the enemy groups and annihilating them with fire engagement.