Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել, թշնամին, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է. ՊԲ
Նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է: Յուրային զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք: Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին: Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:

During the night of November 8, the Defence Army fought defensive battles in the South-Eastern, Southern and South-Western sections of the front line, Artsakh Defense Army reports.
Pitched battles against discovered adversary groups took place in the Shushi-Karin Tak section, due to which the adversary suffered huge losses and retreated. Our Forces occupied more favourable positions.
During that time, in different sections of the front line 1 tank, 4 vehicles and 8 UAVs were destroyed. During the operations in the South-Western section, the military units confiscated 1 adversary tank and artillery.
Throughout the military operations, the adversary continued to launch air and missile strikes on the peaceful settlements of the Artsakh Republic. In the morning, the adversary resumed offensive operations in all main sections of the front line.