Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել, թշնամին, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է. ՊԲ
Նոյեմբերի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական մարտեր են վարել ճակատային գծի հարավ-արևելյան, հարավային և հարավ-արևմտյան ուղղություններում: Շուշի-Քարին տակ հատվածում ինտենսիվ մարտեր են ընթացել թշնամական հայտնաբերված խմբավորումների դեմ, որի արդյունքում վերջինս, կորցնելով մեծ քանակությամբ ուժեր, նահանջել է: Յուրային զորքերը զբաղեցրել են առավել նպաստավոր բնագծեր: Նշված ժամանակահատվածում ճակատային գծի տարբեր ուղղություններում ոչնչացվել է թշնամական ուժերին պատկանող 1 տանկ, 4 միավոր ավտոտեխնիկա և 8 անօդաչու թռչող սարք: Հարավ-արևմտյան հատվածում ընթացող գործողությունների արդյունքում բանակային ստորաբաժանումները առգրավել են նաև թշնամական 1 տանկ և հրետանային միջոցներ: Մարտական գործողությունների վարման ամբողջ ընթացքում հակառակորդը շարունակել է ավիացիոն և հրթիռահրետանային հարվածներ հասցնել Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերին: Առավոտյան ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններով թշնամական ուժերի հարձակման փորձերը վերսկսվել են:

На участке под Шуши-Карин Так прошли интенсивные бои:противник потеряв большое количество сил, отступил
8 ноября и в ночь на 9 ноября подразделения Армии обороны вели оборонительные бои в юго-восточном, южном и юго-западном направлениях линии фронта. Об этом сообщает пресс-служба минобороны Арцаха.
На участке под Шуши-Карин Так прошли интенсивные бои против обнаруженных вражеских группировок, в результате которых последний, потеряв большое количество сил, отступил. Наши войска заняли наиболее благоприятные рубежи.
За указанный период на разных направлениях линии фронта были уничтожены 1 вражеский танк, 4 единицы автотехники и 8 БПЛА. В результате действий на юго-западе армейские подразделения изъяли также один вражеский танк и артиллерийские средства.
За все время ведения боевых действий противник продолжал наносить авиационные и ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам Республики Арцах. Утром попытки нападения вражеских сил по всем основным направлениям линии фронта возобновились.