Պաշտպանության բանակը և աշխարհազորն ամուր կանգնած են Հայրենի հողի վրա, և թշնամու դեմ մեր պայքարը վարելու ենք մինչև վերջ. Արցախի նախագահ
«Սիրելի ՛ հայրենակիցներ
Պատերազմական գործողությունները Հանրապետության ամբողջ ճակատով շարունակվում են: Պաշտպանության բանակը և աշխարհազորն ամուր կանգնած են Հայրենի հողի վրա, և թշնամու դեմ մեր պայքարը վարելու ենք մինչև վերջ:
Մեր համախմբված պայքարը կարող է փոխել իրավիճակը, մենք կարող ենք թշնամուն դուրս շպրտել մեր Արցախից, քանի որ պատերազմի ելքը որոշում է ժողովրդի ամուր կամքը: Հայ ժողովուրդը դեռևս կարող է դրսևորել այդ կամքն ու վճռականությունը: Մեզնից յուրաքանչյուրը պետք է ամուր կանգնի իր դիրքերում, և դրական արդյունքը երաշխավորված կլինի:

Армия обороны и ополчение твердо стоят на родной земле, и мы продолжим нашу борьбу против врага до самого конца: президент Арцаха
Военные действия продолжаются по всей линии фронта Республики. Армия обороны и ополчение твердо стоят на родной земле, и мы продолжим нашу борьбу против врага до самого конца.
Наша консолидированная борьба может изменить ситуацию, мы можем вышвырнуть врага из
Арцаха, потому что исход войны может определить лишь сильная воля народа. Армянский народ пока еще может проявить такую волю и решимость. Каждый из нас должен твердо стоять на своих позициях, и положительный исход будет гарантирован.