Ղարաբաղ է մեկնել ռուսական խաղաղապահների 15-րդ ինքնաթիռը
Ռուսական խաղաղապահների Իլ-76 տասնհինգերորդ ինքնաթիռը Ռուսաստանից մեկնել է Ղարաբաղ: Այս մասին տեղեկացնում է Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը, փոխանցում է Ռեգնումը:
«Խաղաղապահներով Իլ-76 տասնհինգերորդ ինքնաթիռը Ուլիանովսկից թռել է: Օդանավում խաղաղապահ ստորաբաժանման անձնակազմն է, նյութական միջոցներ և զրահամեքենաներ»,-ասված է հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ Ռուսաստանը, Հայաստանը և Ադրբեջանը պայմանավորվածություն էին ձեռք բերել պատերազմը դադարեցնելու մասին: Համաձայնության բաղադրիչներից է Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահներ տեղակայելը։

В Нагорный Карабах вылетел 15-й самолет Ил-76 с российскими миротворцами
Из Ульяновска в Нагорный Карабах вылетел 15-й самолет Ил-76 с российскими миротворцами на борту. Об этом 10 ноября сообщили в Минобороны России, передает  ИА REGNUM.
"Пятнадцатый самолет Ил-76 военно-транспортной авиации с российскими миротворцами на борту вылетел с аэродрома Ульяновск-Восточный", — говорится в сообщении.
Кроме того, в нем указывается, что на борту самолета находятся личный состав миротворческих сил, а также материальные средства и бронетранспортеры.
Как сообщало ИА REGNUM, ранее стало известно, что в Нагорный Карабах вылетели еще два самолета министерства обороны РФ Ил-76 — тринадцатый и четырнадцатый — с российскими миротворцами на борту.