Վրաստանն օդային տարածքը բացել է ռուս խաղաղապահների՝ Ղարաբաղ տեղափոխման համար
Վրաստանը, Բաքվի և Երևանի խնդրանքով, թույլ է տվել օգտագործել իր օդային տարածքը ռուս խաղաղապահներին Լեռնային Ղարաբաղ տեղափոխելու համար: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների հարցով Վրաստանի վարչապետի հատուկ ներկայացուցիչ Զուրաբ Աբաշիձեն, հայտնում է Газета.ru-ն:
Նրա խոսքերով, վրացական կողմը նախկինում պատրաստակամություն էր հայտնել նպաստել ղարաբաղյան տարածաշրջանում խաղաղության գործընթացի իրականացմանը:
«Ադրբեջանական և հայկական կողմերի խնդրանքով, բացառության կարգով, Վրաստանը թույլ է տվել օգտագործել իր օդային տարածքը ռուսական ռազմական խաղաղապահ զորախումբը դիմակայության գոտի տեղափոխելու համար», - ասել է Աբաշիձեն:

Грузия открыла воздушное пространство для переброски российских миротворцев в Карабах
Грузия по просьбе Баку и Еревана дала разрешение на использование своего воздушного пространства для переброски российских миротворцев в Нагорный Карабах. Об этом заявил спецпредставитель премьер-министра Грузии по вопросам отношений с Россией Зураб Абашидзе, передает Газета.ru, ссылаясь на ''Интерфакс''.
По его словам, грузинская сторона и ранее высказывала готовность способствовать осуществлению мирного процесса в карабахском регионе.
''По просьбе азербайджанской и армянской сторон, в виде исключения, Грузия разрешила использовать свое воздушное пространство для переброски российского военного миротворческого контингента в зону противостояния'', - подчеркнул Абашидзе.