Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին
Հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով Արցախ ժամանած՝ ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հետ խորհրդակցությունների շրջանակում, որոնք միտված են խաղաղապահ առաքելության կազմակերպման և իրականացման հետ կապված հարցերի հստակեցմանը, այսօր ընդունել եմ ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով Արցախ ժամանած՝ ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հետ խորհրդակցությունների շրջանակում, որոնք միտված են խաղաղապահ առաքելության կազմակերպման և իրականացման հետ կապված հարցերի հստակեցմանը, այսօր ընդունել եմ ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկել ենք անվտանգության ապահովման նպատակով ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի տեղակայման, խաղաղապահ առաքելության դիտորդական և մարդասիրական գործառույթների հետ կապված հարցերի լայն շրջանակ:
Երկուստեք ընդգծվել է Արցախում քաղաքացիական ենթակառուցվածքների վերականգնման ու բնակչության բնականոն կենսագործունեության համար բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու կարևորությունը և այդ ուղղությամբ գործուն քայլեր ձեռնարկելու անհրաժեշտությունը»:

Араик Арутюнян и Рустам Мурадов обсудили вопросы, связанные с наблюдательными и гуманитарными функциями миротворческой миссии
Президент Арцаха Араик Арутюнян провел очередную встречу с командующим российским миротворческим контингентом, генерал-лейтенантом Рустамом Мурадовым, сообщается на странице Арутюняна в Facebook.
"В рамках консультаций с российским миротворческим контингентом, прибывшим в Арцах для контроля режима прекращения огня и направленных на прояснение вопросов, связанных с организацией и реализацией миротворческой миссии, сегодня я принял командующего российским миротворческим контингентом, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова.
В ходе встречи мы обсудили широкий круг вопросов, связанных с размещением российских миротворческих сил для обеспечения безопасности, а также с наблюдательными и гуманитарными функциями миротворческой миссии.
Стороны подчеркнули необходимость восстановления гражданской инфраструктуры в Арцахе и создания благоприятных условий для нормальной жизни населения, а также необходимость предпринять активные шаги в этом направлении», - отмечается в сообщении.