Պուտինը Նովակին հանձնարարականներ է տվել՝ կապված Լեռնային Ղարաբաղում սպասվող ցուրտ եղանակի հետ
Լեռնային Ղարաբաղում առաջիկա սպասվող ցուրտ եղանակի հետ կապված իրավիճակը ուշադրություն է պահանջում Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսանդր Նովակի կողմից, որը ղեկավարում է վառելիքաէներգետիկ համալիրը: Այս մասին ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ հայտնել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Ալեքսանդր Վալենտինովիչ, հիմա ես ձեզանից ոչ մի զեկույց չեմ պահանջում, ես պարզապես ձեր ուշադրությունն եմ հրավիրում այն ​​փաստի վրա, որ ձմեռ է գալիս, ամեն դեպքում [Ղարաբաղում] տեղանքը լեռնային է, իսկ ցուրտ եղանակն արդեն մոտենում է», - հանդիպման ժամանակ ասել է Պուտինը:
Ռուսաստանի ղեկավարը փոխվարչապետին հանձնարարել է հայկական կողմի հետ կապ հաստատել ՝ այս խնդիրները հաշվի առնելու համար: «Այնուհետև խնդրելու եմ ձեզ զեկուցել առանձին», - եզրափակել է Պուտինը:

Путин дал поручение Новаку в связи с наступающими холодами в Нагорном Карабахе
Ситуация с наступающими холодами в Нагорном Карабахе требует внимания со стороны вице-премьера РФ Александра Новака, курирующего топливно-энергетический комплекс. Об этом заявил в пятницу президент РФ Владимир Путин на совещании по теме российской миротворческой миссии в регионе, передает ТАСС.
"Александр Валентинович, сейчас никаких докладов я от вас не прошу, просто обращаю ваше внимание на то, что зима наступает, все-таки местность [в Карабахе] гористая и там холодно и холода уже близко", - обратился Путин к Новаку на совещании.
Российский лидер поручил вице-премьеру "в контакте с армянской стороной" иметь в виду эти вопросы. "Потом прошу доложить отдельно", - заключил Путин.