Երևան է ժամանել Ֆրանսիայի կողմից վարձակալված երրորդ մարդասիրական ինքնաթիռը
Ֆրանսիայի կողմից վարձակալված ինքնաթիռը դեկտեմբերի 11-ից թռիչք է կատարել Շառլ դը Գոլի օդանավակայանից:
Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարության փոխանցմամբ, այն Երևան է տեղափոխում Ազնավուր հիմնադրամի կողմից հավաքված մարդասիրական նվիրատվությունները (անվասայլակներ, պատգարակներ, քայլակներ, բժշկական սարքավորումներ, դիմակներ, դեղամիջոցներ, խնամքի պարագաներ, հագուստ), որոնք բաժանվելու են Հիմնադրամի կողմից:
Ինքնաթիռը տեղափոխում է նաև ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի դպրոցական պարագաներ և Վեոլիա հիմնադրամի կողմից Ազնավուր հիմնադրամին տրված պարագաներ (հիգիենայի հավաքածուներ և ծածկոցներ):
Նոյեմբերի 22-ին Ֆրանսիայի կողմից հայկական հիվանդանոցներին նվիրաբերված բժշկական օգնությունը տեղափոխած ինքնաթիռից, ինչպես նաև նոյեմբերի 27-ին Ազնավուր հիմնադրամի կողմից հավաքված նվիրատվությունները, Կարմիր խաչի և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի մարդասիրական բեռները և Էլեկտրիկներ առանց սահմանների ՀԿ-ի և Վեոլիա հիմնադրամի նվիրաբերած միջոցները տեղափոխած ինքնաթիռից հետո, Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ի Ճգնաժամային կենտրոնի կողմից համակարգված այս երրորդ ինքաթիրռը արտահայտում է Ֆրանսիայի համերաշխությունը Հայաստանին և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունից տուժած բնակչությանը:

An aircraft chartered by France took off for Yerevan, Armenia from Charles De Gaulle airport on Friday, December 11.
The plane was carrying humanitarian supplies, including wheelchairs, stretchers, walkers, medical equipment, masks, medicines, care kits, clothing, collected by the Aznavour Foundation, which will oversee their distribution, as well as school supplies from UNICEF and supplies donated to the Aznavour Foundation by the Véolia Foundation (hygiene kits and quilts), the French Ministry of Europe and Foreign Affairs said in a statement.
Following on the flight on November 22, which carried medical aid donated by France to Armenian hospitals, and the one on November 27, which delivered donations collected by the Aznavour Foundation, humanitarian cargo from the UNHCR and UNICEF, and supplies from the NGO Electriciens sans Frontières (Electricians Without Borders) and the Véolia Foundation, this third humanitarian relief flight coordinated by the Ministry of Europe and Foreign Affairs’ Crisis and Support Center illustrates France’s solidarity with Armenia and its people affected by the Nagorno-Karabakh conflict, the ministry said.