Ռուսաստանը հետևում է Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակին
Ռուսաստանը հետևում է Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Տեղեկատվությունն իսկապես քիչ է, մենք հետեւում ենք իրադարձություններին», - ասել է Պեսկովը՝ մեկնաբանելով Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի խախտման մասին հաղորդագրությունները:
Նրա խոսքով ՝ տարածաշրջանում նման իրադարձությունները լրացուցիչ բեռ են խաղաղապահների համար: «Իսկապես տագնապալի իրավիճակ է տեղի ունեցել, բայց այն շատ օպերատիվ չեզոքացվել է», - նշել է Կրեմլի ներկայացուցիչը:

В Кремле прокомментировали обострение ситуации в Карабахе
В Нагорном Карабахе имела место тревожная ситуация, но она была очень оперативно купирована, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает РИА Новости.
Он отметил, что информации о произошедшем мало, российская сторона следит за ситуацией, "это дополнительная нагрузка для наших миротворцев". Песков уточнил, что по происходящему оперативно осуществлялись контакты.
"
Это вся информация, которую мы можем предоставить... Действительно, имела место тревожная ситуация, но она была очень оперативно купирована", - заявил он журналистам, отвечая на вопрос о том, есть ли в Кремле информация о нарушении перемирия в Нагорном Карабахе.