Ադրբեջանցի դիվերսանտներ Դիլհամ Ասկերովը և Շահբազ Գուլիևը փոխանցվել են Բաքվին
Ադրբեջանն ու Հայաստանը երկուշաբթի սկսել են գերիների և պատանդների փոխանակումը «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքով, հայտնում է Ադրբեջանի գերեվարվածների, անհետ կորածների և պատանդների հարցերով պետական հանձնաժողովը, հայտնում է Aysor.am:
«Միջազգային կազմակերպությունների և Ռուսաստանի խաղաղապահ հրամանատարության մասնակցությամբ բանակցությունների արդյունքում հայկական կողմի հետ համաձայնություն է ձեռք բերվել գերիների և պատանդների փոխանակման վերաբերյալ` «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքով, և դեկտեմբերի 14-ին այդ գործընթացը սկսվել է», - հայտարարել է Պետական հանձնաժողովը:
Նշվում է, որ դեկտեմբերի 14-ին գերիներ և պատանդներ են տեղափոխվեկ Ադրբեջան, այդ թվում՝ Շահբազ Գուլիևը և Դիլգամ Ասքերովը, որոնք դատապարտվել են Լեռնային Ղարաբաղում սպանություն և դիվերսիա կատարելու համար:

Armenia, Azerbaijan Start Exchange of Captives and Hostages with "All for All" Principle
Azerbaijan and Armenia started the exchange of captives and hostages on Monday with “all for all” principle, Azerbaijani state commission on captured, missing and hostages statedAysor.am reports.
It said that in collaboration with international organizations and Russian peacekeeping commandership an arrangement has been reached with the Armenian side on exchange of captives and hostages with “all for all” principle.
The process started on December 14, the commission stated.
It added that on Monday captives and hostages have already been transported to Azerbaijan, including Sahbaz Guliyev and Dilgam Askerov convicted in Nagorno Karabakh for murder and sabotage.