Այսօր հաջողվել է ապաշրջափակել Հին Շենը. Վահրամ Պողոսյան
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջամտության արդյունքում այսօր հաջողվել է ճանապարհից հեռացնել ադրբեջանական հենակետը և ապաշրջափակել ՀԻն Շենը: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Արցախի Նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը։
Նշենք, որ Հին Շենի գյուղապետը հայտնել էր, որ ադրբեջանցիները տևական ժամանակ է, ինչ փակել էին Հին Շեն գյուղի ճանապարհը՝ ըստ էության, բնակիչներին թողնելով շրջափակման մեջ:
«Համայնքում այս պահին կան ինչպես Պաշտպանության բանակի ներկայացուցիչներ, այնպես էլ ռուս խաղաղապահներ՝ ապահովելով համայնքի բնակիչների անվտանգությունը»,- հայտնեց նա:
Վահրամ Պողոսյանը նաեւ հայտնեց, որ  Եղծահող գյուղը հայկական ուժերի վերահսկողության տակ է գտնվում այս պահին:

As a result of the intervention by the Russian peacekeeping troops, the Azerbaijani outpost has been managed to be removed from the road and Hin Shen village was unblocked. Vahram Poghosyan, the press secretary of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) President, informed Armenian News-NEWS.am about this.
Earlier, the mayor of Hin Shen village had reported that the Azerbaijanis had blocked the road to the village for some time, effectively leaving the residents under siege.
"At the moment, there are both representatives of the [Artsakh] Defense Army and Russian peacekeepers in the community, ensuring the safety of the community residents," Poghosyan said.