Այսօր հաջողվել է ապաշրջափակել Հին Շենը. Վահրամ Պողոսյան
Ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջամտության արդյունքում այսօր հաջողվել է ճանապարհից հեռացնել ադրբեջանական հենակետը և ապաշրջափակել ՀԻն Շենը: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Արցախի Նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը։
Նշենք, որ Հին Շենի գյուղապետը հայտնել էր, որ ադրբեջանցիները տևական ժամանակ է, ինչ փակել էին Հին Շեն գյուղի ճանապարհը՝ ըստ էության, բնակիչներին թողնելով շրջափակման մեջ:
«Համայնքում այս պահին կան ինչպես Պաշտպանության բանակի ներկայացուցիչներ, այնպես էլ ռուս խաղաղապահներ՝ ապահովելով համայնքի բնակիչների անվտանգությունը»,- հայտնեց նա:
Վահրամ Պողոսյանը նաեւ հայտնեց, որ  Եղծահող գյուղը հայկական ուժերի վերահսկողության տակ է գտնվում այս պահին:

При посредничестве российских миротворцев удалось разблокировать село Хин шен
В результате посредничества российских миротворцев удалось убрать с дороги азербайджанский пост и разблокировать село Хин шен. Об этом NEWS.am заявил пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
Отметим, что глава села сообщил ранее, что азербайджанцы перекрыли дорогу села Хин шен, по сути, окружив жителей.
"В настоящее время в селе безопасность жителей обеспечивают как представители Армии обороны, так и российские миротворцы", - сказал Погосян. По его словам, село Егцаох находится под контролем армянских сил.