Արցախից հերքում են Ստեփանակերտում՝ ադրբեջանցիների բնակվելու լուրը
«Երեկ և այսօր ադրբեջանական լրատվադաշտում տարածվել է Պետական վիճակագրական կոմիտեի հայտարարությունն առ այն, որ Ստեփանակերտ է վերադառնալու 12024 ադրբեջանցի փախստական։
ՀՀ իշխանությունները մինչ այս պահը որևէ կերպ չեն անդրադարձել այս լուրին»։ Այս մասին հայտնում է Panorama.am-ը։
Նշենք, որ Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը հերքում է Ստեփանակերտ՝ ադրբեջանցի փախստականներ վերադառնալու լուրը:
«Հայկական լրատվամիջոցները, հղում անելով «Вестник Кавказа» կայքին, ադրբեջանական աղբյուների հերթական ապատեղեկատվությունն են տարածում, թե իբր Ադրբեջանի 12,024 քաղաքացի կբնակեցվի Ստեփանակերտում։
Սա բացարձակ հիմարություն է, որը ադրբեջանական քարոզչամեքենան դիտավորյալ կերպով տարածում է՝ մեր հանրության շրջանում այս օրերին առկա լարված տրամադրություններն ավելի մեծացնելու համար:
Մի կարևոր դիտարկում ևս. «Вестник Кавказа» կայքի գործունեության առանցքում միշտ եղել է թշնամու քարոզչական թեզերը ռուսալեզու լսարանում տարածելը, ուստի հայկական մեդիայի պատասխանատուներին խնդրում եմ հնարավորինս զերծ մնալ այդ կայքից որևէ նյութ տարածելուց»,- գրել է նա:

Арцах опровергает информацию о том, что в Степанакерте поселились азербайджанцы
"Вчера и сегодня в азербайджанских СМИ было распространено заявление Государственного комитета статистики о том, что 12024 азербайджанских беженца вернутся в Степанакерт.
Власти Республики Армения пока никак не отреагировали на эти слухи".
Panorama.am сообщает, что пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян опровергает новость о возвращении азербайджанских беженцев в Степанакерт.
"Армянские СМИ ссылаясь на сайт "Вестник Кавказа" распространяют очередную дезинформацию азербайджанских источников о том, что 12 024 гражданина Азербайджана будут переселены в Степанакерт.
Это абсолютная чушь, которую азербайджанская пропагандистская машина намеренным образом распространяет для того, чтобы накалить существующие сегодня в нашем обществе напряженные настроения.
Еще одно важное наблюдение: Сайт "Вестник Кавказа" всегда был ориентирован на распространение вражеских пропагандистских тезисов среди русскоязычной аудитории, следовательно, прошу представителей армянских СМИ по возможности воздержаться от распространения любых материалов с этого сайта", - написал Погосян.