ՊԲ-ն հերքում է հրապարակումը, թե ադրբեջանական բանակը գերեվարել է 62 հայ զինծառայողի
Համացանցում սկսվել է շրջանառվել մի տեսանյութ, որում նշվում է, թե ադրբեջանական բանակը գերեվարել է 62 հայ զինծառայողի:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ վերջին օրերի ընթացքում ՊԲ պահպանության տակ գտնվող տեղամասում որևէ զինծառայողի գերեվարման դեպք չի արձանագրվել և վերոնշված տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում:
«Հորդորում ենք հայրենական լրատվամիջոցներին չտարածել ադրբեջանական կեղծ հրապարակումներ, որոնք նպատակ ունեն ազդել հասարակության տրամադրությունների վրա»,-հայտնում են ՊԲ-ից։

Минобороны Арцаха опровергает информацию о пленении армянских военнослужащих
В сети распространяется видеоматериал, в котором отмечается, что азербайджанская армия взяла в плен 62 армянских военнослужащих, передает Aysor.am.
Министерство обороны Республики Арцах сообщает, что в течение последних дней не зарегистрировано ни одного случая пленения военнослужащего на территории, находящейся под контролем Армией обороны Арцаха. Указанная информация не соответствует действительности.
"Призываем отечественные средства массовой информации не распространять ложные азербайджанские публикации, которые преследуют цель повлиять на общественные настроения", - сообщает Армия обороны.