Զատուլինը՝ Ռուսաստանի կազմի մեջ Հայաստանի մտնելու հնարավորության մասին
Դա պետք է լինի Հայաստանի քաղաքացիների ներքին կամարտահայտման ակտ: Այս մասին Ռուսաստանի Հայերի միության կազմակերպած քննարկման ժամանակ հայտարարել է ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը՝ գնահատելով Ռուսաստանի կազմի մեջ Հայաստանի մտնելու հնարավորությունը, փոխանցում է News.am-ը:
«Այո, իրադարձությունների նման զարգացումն ինչ-որ մեկի համար կարող է լավ գնահատվել, սակայն դա կարող է դառնալ «հաղթաթուղթ» հակառակորդի համար և նրանց համար, ովքեր հետագայում կասեն՝ «օգտվեցին մեր թուլությունից և մեզ զրկեցին անկախությունից»»,-ասել է նա:
Պատգամավորը պարզաբանել է, որ չի կարելի չնկատել Ռուսաստանի և Հայաստանի իշխանությունների միջև վստահության և փոխըմբռնման թուլացումը:
«Եթե Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը (Արմեն Գրիգորյանը,-խմբ.) մարդ է, ով նախկինում ռուսական ռազմաբազան դուրս բերելու կոչեր էր անում, ապա ինչպե՞ս է նա ինչ-որ հարցեր քննարկելու Պատրուշևի հետ»,-հարց է ուղղել Զատուլինը:

Депутат Госдумы РФ оценил возможность вхождения Армении в состав России
Это должно быть актом внутреннего волеизъявления граждан Армении. Об этом в ходе обсуждения, организованного Союзом армян России, 24 декабря заявил первый заместитель председателя комитета Госдумы России по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константин Затулин, отвечая на вопрос о том, как он оценивает возможность вхождение Армении в состав России, передает News.am.
''Да, такое развитие событий для кого-то может оцениваться неплохо, однако это может стать ''козырем'' в руках противников такого сценария и тех, кто потом скажет: вот воспользовались нашей слабостью и лишили нас независимости'', - отметил он.
Депутат пояснил, что нельзя не заметить ослабления доверия и взаимопонимания между властями России и Армении.
''Если секретарем Совета безопасности Армении (Армен Григорян - ред.) является человек, который в прошлом ходил с плакатом, призывающим вывести российскую базу, то как он будет обсуждать какие-то вопросы с Патрушевым?'', - задался вопросом Затулин.