Զատուլինը՝ Ռուսաստանի կազմի մեջ Հայաստանի մտնելու հնարավորության մասին
Դա պետք է լինի Հայաստանի քաղաքացիների ներքին կամարտահայտման ակտ: Այս մասին Ռուսաստանի Հայերի միության կազմակերպած քննարկման ժամանակ հայտարարել է ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը՝ գնահատելով Ռուսաստանի կազմի մեջ Հայաստանի մտնելու հնարավորությունը, փոխանցում է News.am-ը:
«Այո, իրադարձությունների նման զարգացումն ինչ-որ մեկի համար կարող է լավ գնահատվել, սակայն դա կարող է դառնալ «հաղթաթուղթ» հակառակորդի համար և նրանց համար, ովքեր հետագայում կասեն՝ «օգտվեցին մեր թուլությունից և մեզ զրկեցին անկախությունից»»,-ասել է նա:
Պատգամավորը պարզաբանել է, որ չի կարելի չնկատել Ռուսաստանի և Հայաստանի իշխանությունների միջև վստահության և փոխըմբռնման թուլացումը:
«Եթե Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը (Արմեն Գրիգորյանը,-խմբ.) մարդ է, ով նախկինում ռուսական ռազմաբազան դուրս բերելու կոչեր էր անում, ապա ինչպե՞ս է նա ինչ-որ հարցեր քննարկելու Պատրուշևի հետ»,-հարց է ուղղել Զատուլինը:

Russian MP Assesses Possibility of Armenia Becoming Part of Russia
During a discussion hosted by the Union of Armenians of Russia today, First Deputy Chairman of the Committee for CIS Affairs, Eurasian Integration and Relations with Compatriots of the Russian State Duma Konstantin Zatulin assessed the possibility of Armenia becoming a part of Russia and said it has to be an act of expression of will of the citizens of Armenia, News.am reports.
“Yes, someone might positively assess such development of events, but this may become a ‘winning card’ for the adversary and for those who will say ‘they took advantage of our weakness and deprived us of independence’,” he said.
The deputy clarified that one can notice that there is not much trust and mutual understanding between the Russian and Armenian authorities.
“If the Secretary of the Security Council of Armenia (Armen Grigoryan-ed.) is a person who used to make calls for the withdrawal of the Russian military base from Armenia, how can he discuss certain issues with Patrushev,” Zatulin asked.