ՌԴ ԱԻՆ-ը Ղարաբաղ տեղափոխված մարդասիրական օգնությունը հասցրել է հասցեատերերին
Ռուսաստանից Լեռնային Ղարաբաղ հասցված ամբողջ մարդասիրական օգնությունը բաշխվել է նախատեսված կետերով: Այս մասին շաբաթ օրը ՏԱՍՍ-ին հայտնել են ՌԴ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայությունից:
«Երկաթուղով ժամանած մարդասիրական օգնությունն ամբողջությամբ բաշխվել է Լեռնային Ղարաբաղի մարզերով: Բեռը ՌԴ ԱԻՆ համահավաք խմբի մասնագետների կողմից հասցվել է հանձնման կետեր և արդեն ակտիվորեն օգտագործվում է սոցիալական նշանակության օբյեկտների և բնակելի շենքերի վերականգնման գործում»,- հայտնել են մամուլի ծառայությունից:
Մարդասիրական առաքելության շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղ է տեղափոխվել ընդհանուր 20 շարժական էլեկտրակայան, վեց ՈւԱԶ ավտոմեքենա, ութ հակահրդեհային ավտոցիստեռն և մեկ վերամբարձ կռունկ: Վերանորոգման աշխատանքների համար` ավելի քան 22 հազար քառակուսի մետր ապակի, մոտ հազար խորանարդ մետր սղոցանյութ, թայտաթեփային սալեր և նրբատախտակ, ինչպես նաև 13 հազար քառակուսի մետր տանիքի ծալքաթիթեղ: Առաջին անհրաժեշտության իրերից առաքվել է ավելի քան 34.6 հազար ծածկոց, 1.8 հազար ներքնակ, 1.9 հազար բարձ, 3.2 հազար անկողնային հավաքածու, 940 կահույքի հավաքածու, 4 հազար մահճակալ, 500 վառարան:

МЧС России доставило адресатам всю гуманитарную помощь, доставленную в Карабах
Вся гуманитарная помощь, доставленная в Нагорный Карабах из России, развезена по пунктам выдачи. Об этом ТАСС  в субботу сообщили в пресс-службе МЧС.
"Гуманитарная помощь, прибывшая по железной дороге, полностью распределена по районам Нагорного Карабаха. Груз доставлен специалистами сводной группировки МЧС России в пункты выдачи и уже активно используется в восстановлении социально значимых объектов и жилых домов", - сказали в пресс-службе.
Всего в рамках гуманитарной миссии в Нагорный Карабах передано 20 передвижных электростанций, шесть автомобилей УАЗ, восемь пожарных автоцистерн и один автокран. Для ремонтных работ - более 22 тыс. кв. м стекла, около 1 тыс. куб. м пиломатериалов, ДСП и фанеры, а также 13 тыс. кв. м профнастила. Из предметов первой необходимости доставлено свыше 34,6 тыс. одеял, 1,8 тыс. матрасов, 1,9 тыс. подушек, 3,2 тыс. комплектов постельного белья, 940 комплектов мебели, 4 тыс. кроватей, 500 печей.