Որևէ ստորաբաժանում տվյալ հատվածում որևէ գործողության չի մասնակցել. ՊՆ-ն պարզաբանում է Հադրութի շրջանում մարտերի մասին
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը պարզաբանում է տարածել Հադրութի շրջանի Տող գյուղի մոտակայքում հայ և ադրբեջանցի զինվորականների միջև վերսկսված մարտերի մասին։
Հաղորդագրությունում, մասնավորապես, ասվում է․
«Ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցներ հայտնում են Հադրութի Տող գյուղի մոտակայքում հայ և ադրբեջանցի զինվորականների միջև վերսկսված մարտերի մասին։ Հաղորդվում է նաև երկու կողմի զոհերի և վիրավորների մասին։
Հիշեցնենք, որ Տող գյուղը գտնվում է ադրբեջանական ԶՈՒ ամբողջական վերահսկողության ներքո։
Արցախի ՊԲ-ն խստորեն պահպանում է հրադադարի ռեժիմը, որևէ ստորաբաժանում տվյալ հատվածում որևէ գործողության չի մասնակցել, ավելին՝ Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումների հետ կապված որևէ արտակարգ միջադեպ չի գրանցվել։
Այդուհանդերձ, հայկական կողմը փորձում է հավելյալ տեղեկություններ պարզել, չբացառելով հավանականությունը, որ գործ ունենք ադրբեջանական տեղեկատվական սադրանքի հետ»։

Минобороны Армении опровергает данные о возобновлении боестолкновений в Арцахе
В Карабахе не зафиксировано ни одного инцидента с военными Армии обороны. Как передает Sputnik Армения, об этом утром в понедельник сообщило Минобороны Армении
Ранее ряд азербайджанских СМИ сообщили о боестолкновениях между армянскими и азербайджанскими военнослужащими близ села Тог Гадрутского района. Отмечалось, что с обеих сторон есть жертвы и раненые. О вооруженных инцидентах сообщал и проект Wargonzo, по данным которого боестолкновение длилось несколько часов.
"Напомним, что село Тог находится под полным контролем азербайджанских ВС. Армия обороны Арцаха строго придерживается режима прекращения огня. Ни одно подразделение на данном участке ни в каких операциях не участвовало. Более того, не было зафиксировано ни одного инцидента, связанного с подразделениями Армии обороны Арцаха", - говорится в сообщении.
Тем не менее армянская сторона пытается уточнить некоторые сведения дополнительно. В ведомстве не исключили, что речь может идти об информационной провокации.