Նախօրեին Հադրութի շրջանից 6 զինծառայողի աճյուն է դուրս բերվել, նրանց ինքնությունը հայտնի է․ Արցախի ԱԻՊԾ
Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության որոնողափրկարարական աշխատանք իրականացնողները նախօրեին 6 զոհված զինծառայողի աճյուն են դուրս բերել Հադրութի շրջանի Թութակ տեղամասից դեպի Խծաբերդ տանող ճանապարհի 5-րդ կիլոմետրից։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադեւոսյանը։
«Զոհված զինվորների մարմիններն անճաչանելի են, բայց նրանց ինքնությունը պարզ է, որովհետեւ զինվորական գրքույքներ ունեին։ Այսօր որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Հադրութի, Ջաբրայիլի եւ Ասկերանի վերին ենթաշրջանի ուղղությամբ»,- ասաց Թադեւոսյանը՝ հավելելով, որ մինչ օրս հայտնաբերվել է  1194 աճյուն, որոնց մեջ կան նաեւ քաղաքացիական անձանց մարմիններ։

В Арцахе обнаружены тела еще 6 армянских военнослужащих
Вчера в результате поисковых работ в направлении от участка Тутак Гадрутского района до 5-го километра дороги, ведущей к Хцаберду, обнаружены тела 6 военнослужащих. Как передает NEWS.am 8 января сообщил начальник отдела по связям с общественностью ГСЧС Республики Арцах Унан Тадевосян.
Он пояснил, что тела погибших военнослужащих неузнаваемы, но их личности опознаны, поскольку при себе были военные билеты. "Сегодня поисковые работы продолжатся в направлении Гадрута, Джебраила и верхнего подрайона Аскерана. По сей день обнаружено 1194 тела. Среди них есть и гражданские лица", - добавил Тадевосян.