Արցախի բնակավայրերում շարունակում են չպայթած զինամթերքի վնասազերծումները
Արցախի Մարտունու շրջանի Կոլխոզաշեն գյուղում և հարակից բնակավայրերի տարածքներում, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքում հունվարի 29-ին իրականացվելու են չպայթած կամ վտանգ ներկայացնող զենք-զինամթերքի վնասազերծման աշխատանքներ: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
«Արտակարգ իրավիճակների ծառայությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է, պայթյունների ձայներ լսելիս չանհանգստանալ և խուճապի չմատնվել: Սակրավորներն են աշխատում:
Պարզաբանումների համար՝ կարող եք զանգահարել Արտակարգ իրավիճակների  ծառայության՝  911 տեղեկատու հեռախոսահամարին», -իրազեկում են ծառայությունից:

В населенных пунктах Арцаха продолжают обезвреживать неразорвавшиеся боеприпасы
29 января в селе Колхозашен Мартунинского района Арцаха и в прилегающих населенных пунктах, а также в общине Айгестан Аскеранского района будут вестись работы по обезвреживанию неразорвавшихся и представляющих опасность боеприпасов и вооружения. Об этом сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Арцаха.
"Служба по чрезвычайным ситуациям призывает при звуках взрывов не проявлять беспокойства. Это работают саперы. Для получения разъяснений можете звонить на справочный номер 911 службы по чрезвычайным ситуациям", - сообщает ГСЧС.