Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Ղազախստան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանեց Ղազախստան՝ մասնակցելու փետրվարի 5-ին կայանալիք Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին: Ինչպես Ալմաթիից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, պատվիրակության կազմում է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար տեղակալ Արմեն Ղևոնդյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Վարոս Սիմոնյանը, ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Աշոտ Մուրադյանը և այլք։
2021 թվականի հունվարի 1-ից Ղազախստանի Հանրապետությունը ստանձնել է նախագահությունը Եվրասիական տնտեսական միության մարմիններում։ Եվրասիական տնտեսական միությունը տարածաշրջանային տնտեսական ինտեգրման միջազգային կազմակերպություն է՝ օժտված միջազգային իրավասուբյեկտությամբ և հիմնադրված Եվրասիական տնտեսական միության մասին պայմանագրով:

Делегация во главе с премьер-министром Армении прибыла в Казахстан
Делегация во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном прибыла в Казахстан для участия 5 февраля в заседании Евразийского межправительственного совета.
Как передает корреспондент Арменпресс из Алматы, в состав делегации входят вице-премьер Армении Мгер Григорян, заместитель министра иностранных дел Армен Гевондян, заместитель министра экономики Варос Симонян, заместитель председателя КГД Ашот Мурадян и другие.