Մարտունիի և Ասկերանի մի շարք համայնքներում պայթուցիկ առարկաների վնասազերծման աշխատանքներ կիրականացվեն
ԱՀ ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունն տեղեկացնում է, որ Հանրապետության տարածքից հայտնաբերված պայթուցիկ առարկաների և այլ զինատեսակների վնասազերծման աշխատանքներ են նախատեսվում Մարտունի քաղաքում, Մարտունու շրջանի Քերթ, Քարահունջ, Կոլխոզաշեն գյուղերում, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Խնածախ և Այգեստան համայնքներում։
«Հորդորում ենք պայթյունների ձայներ լսելու դեպքում չանհանգստանալ, սակրավորներն են աշխատում։ Տեղեկատու հեռախոս՝ 911, 101, 112»,– ասվում է ԱՀ ՆԳՆ տարածած հաղորդագրությունում։

В городе Мартуни и ряде сел Арцаха планируется проведение работ по обезвреживанию взрывчатых веществ
В городе Мартуни, селах Керт, Караундж, Колхозашен Мартунинского района, а также в селах Хнацах и Айгестан Аскеранского района планируется проведение работ по обезвреживанию взрывчатых веществ и других боеприпасов. Об этом говорится в сообщении, распространенном Государственной службой по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Арцаха.
"Призываем не поддаваться панике в случае звуков от взрывов, работают саперы. Для получения информации звоните по номерам - 911, 101, 112", - говорится в сообщении.