Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 151 նոր դեպք. մահացել է 3 մարդ
Երեկ կատարվել է 2576 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 151 նոր դեպք: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Առողջապահության նախարարությունից:
«Փետրվարի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 168088 դեպք, որոնցից 159720-ն` առողջացած, 3117-ը` մահվան ելքով:  Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4472 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 664325 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 2576 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 151 նոր դեպք: Ունենք 143 առողջացած և 3 մահվան դեպք»:

В Армении за сутки выявлен 151 новый случай заражения коронавирусом, 3 человека скончались
Накануне в Армении было проведено 2576 тестирований, по результатам которых подтвердился 151 новый случай заражения коронавирусом. Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения республики.
"По положению на 11:00 7 февраля в целом подтверждено 168088 случаев коронавирусной болезни, 159720 из которых с выздоровлением, 3117 – со смертельных исходом. Фактически сейчас с коронавирусной болезнью лечатся 4472 пациента. В целом проведено 664325 тестирований.
Таким образом, было проведено 2576 тестирований, из которых подтвердился 151 новый случай заражения коронавирусной болезнью. 143 человека выздоровели, 3 случая со смертельным исходом", - отмечается в сообщении Минздрава.